Awaria motocykla – jak go samodzielnie naprawić?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Awaria motocykla – jak go samodzielnie naprawić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju z pewnością nie brakuje miłośników emocjonującej jazdy na motocyklu. Niestety tak jak każdy inny pojazd od czasu do czasu ulega on różnego rodzaju awariom, które wymagają przeprowadzenia określonych czynności naprawczych. Można to bez większego problemu zrobić samodzielnie, ale podstawowym warunkiem jest oczywiście posiadanie konkretnych części zamiennych do najważniejszych podzespołów. Mnóstwo takich komponentów oferuje choćby ten specjalistyczny sklep internetowy: https://www.stolmot.com.

Często nie opłaca się odwiedzać warsztatu

Usterki motoru pojawiają się przeważnie w najmniej oczekiwanym momencie, czyli np. podczas przebywania na trasie poza miastem. W takiej sytuacji nie należy jednak załamywać rąk, ponieważ ustalenie przyczyny problemów z maszyną i wykonanie stosownej naprawy nie jest wcale zadaniem nadmiernie skomplikowanym. Najbardziej powszechna awaria to zwykle przebita opona wskutek najechania na ostry przedmiot (np. kawałek szkła, wystający kamień). W tym przypadku zachodzi po prostu konieczność wymiany dętki na nowy model, który warto mieć zawsze w bagażu podręcznym – łącznie z łyżką i łatką. Jeśli natomiast w maszynie zamontowane są opony bezdętkowe, to wówczas przyda się zestaw naprawczy obejmujący sznur wulkanizacyjny, naboje ze sprężonym powietrzem, specjalne szydło oraz multitool.

Oprócz tego dosyć popularnym rodzajem problemu z motocyklem jest rozładowany akumulator. W celu jego ponownego uruchomienia trzeba zastosować kable rozruchowe, ewentualnie dedykowany powerbank wyposażony w starter. Sprawdzi się tutaj w szczególności to drugie rozwiązanie ze względu na optymalny komfort.

Niekiedy też dochodzi do złamania dźwigni zmiany biegów, co wymaga użycia trzech elementów, a mianowicie opasek zaciskowych, solidnej taśmy naprawczej oraz klucza imbusowego.

Oto pozostałe komponenty motoru, które z powodzeniem można zreperować bądź wymienić samodzielnie: bezpiecznik, klemy, przekaźnik rozrusznika, stacyjka, przewód masujący, linka sprzęgła, tarcze hamulcowe, korek przewodu paliwowego, kondensator i świeca. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dom i mieszkanie – dlaczego warto stawiać ekologiczne źródło ciepła?
Dom i mieszkanie – dlaczego warto stawiać ekologiczne źródło ciepła?
Ekologia w różnych dziedzinach życia to bardzo gorący temat w ostatnich latach. Coraz częściej słyszymy doniesienia o widocznych gołym okiem […]
Polecamy