Home > Biznes i marketing > Dłużnik nie chce oddać pieniędzy – co robić?

Dłużnik nie chce oddać pieniędzy – co robić?

Częstą sytuacją jest to, że dłużnik nie chce oddać pieniędzy. W takich przypadkach nie zawsze można ich zmusić do oddania pieniędzy. Jedyną opcją jest skierowanie ich do sądu i uzyskanie decyzji sądu, która nakazuje dłużnikowi zwrócić pieniądze.

Umowa

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz ważne roszczenie. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z adwokatem. Roszczenia oparte na pisemnych umowach lub innych dokumentach są zazwyczaj łatwe do udowodnienia, ale roszczenia wynikające z ustnych umów lub ustnych obietnic mogą być trudne do ustalenia.

Negocjacje

Po upewnieniu się, że roszczenie jest ważne i możliwe do wyegzekwowania w sądzie, należy zdecydować, czy należy wnieść pozew w tej sprawie. Dla obu stron korzystniejsze może być podjęcie negocjacji z dłużnikiem przed wniesieniem pozwu. Jeśli to możliwe, spróbuj negocjować z nim również przed wniesieniem pozwu.

Co jeśli wszystko zawiedzie?

Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest skontaktowanie się z prawnikiem, który ma doświadczenie w sprawach windykacyjnych. Prawnik taki jak, ze wskazanej strony internetowej: https://www.adwokat-figzal.pl/ pomoże Ci złożyć pozew i będzie reprezentował Twoje interesy w sądzie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 2 =