Dłużnik nie chce oddać pieniędzy – co robić?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Dłużnik nie chce oddać pieniędzy – co robić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Częstą sytuacją jest to, że dłużnik nie chce oddać pieniędzy. W takich przypadkach nie zawsze można ich zmusić do oddania pieniędzy. Jedyną opcją jest skierowanie ich do sądu i uzyskanie decyzji sądu, która nakazuje dłużnikowi zwrócić pieniądze.

Umowa

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że masz ważne roszczenie. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, należy skonsultować się z adwokatem. Roszczenia oparte na pisemnych umowach lub innych dokumentach są zazwyczaj łatwe do udowodnienia, ale roszczenia wynikające z ustnych umów lub ustnych obietnic mogą być trudne do ustalenia.

Negocjacje

Po upewnieniu się, że roszczenie jest ważne i możliwe do wyegzekwowania w sądzie, należy zdecydować, czy należy wnieść pozew w tej sprawie. Dla obu stron korzystniejsze może być podjęcie negocjacji z dłużnikiem przed wniesieniem pozwu. Jeśli to możliwe, spróbuj negocjować z nim również przed wniesieniem pozwu.

Co jeśli wszystko zawiedzie?

Jeśli masz do czynienia z taką sytuacją, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest skontaktowanie się z prawnikiem, który ma doświadczenie w sprawach windykacyjnych. Prawnik taki jak, ze wskazanej strony internetowej: https://www.adwokat-figzal.pl/ pomoże Ci złożyć pozew i będzie reprezentował Twoje interesy w sądzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo myć zęby?
Jak prawidłowo myć zęby?
Szczotkowanie zębów jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla zdrowia jamy ustnej. Usuwa ono płytkę nazębną, czyli lepką […]
Polecamy