Home > Dom i ogrodnictwo > Czy ekogroszkiem można palić w kominku?

Czy ekogroszkiem można palić w kominku?

Ekogroszek to jedno z paliw stałych coraz powszechniej wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych i nie tylko. Jest ceniony przede wszystkim za wysoką kaloryczność i ekologiczność, co w połączeniu ze stosunkowo niską ceną stanowi niezwykle opłacalną opcję. Co istotne, materiałem tym można bez problemu palić nawet w kominku. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek workowany Biała Podlaska to miasto, gdzie kupimy go od ręki.

Model pieca odgrywa istotną rolę

Ekogroszek pomimo swojego ekologicznego charakteru jest produkowany z tradycyjnego węgla (okruchy do 25 mm), dlatego trzeba pamiętać o tym, że wydziela pewną ilość pyłów do atmosfery i wymaga wyższej temperatury niż choćby drewno. Palenie nim w kominku jest jak najbardziej możliwe, ale z zastrzeżeniem, że musi to być konstrukcja do tego celu przystosowana (koniecznie z dostępem świeżego powietrza). Na szczęście na rynku nie brakuje takich urządzeń. Poza tym w trakcie podkładania opału do piecyka należy dbać o to, aby nie dostarczać go jednorazowo w zbyt dużej ilości.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − szesnaście =