Czy ekogroszkiem można palić w kominku?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Czy ekogroszkiem można palić w kominku?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ekogroszek to jedno z paliw stałych coraz powszechniej wykorzystywanych do ogrzewania domów jednorodzinnych i nie tylko. Jest ceniony przede wszystkim za wysoką kaloryczność i ekologiczność, co w połączeniu ze stosunkowo niską ceną stanowi niezwykle opłacalną opcję. Co istotne, materiałem tym można bez problemu palić nawet w kominku. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy ekogroszek workowany Biała Podlaska to miasto, gdzie kupimy go od ręki.

Model pieca odgrywa istotną rolę

Ekogroszek pomimo swojego ekologicznego charakteru jest produkowany z tradycyjnego węgla (okruchy do 25 mm), dlatego trzeba pamiętać o tym, że wydziela pewną ilość pyłów do atmosfery i wymaga wyższej temperatury niż choćby drewno. Palenie nim w kominku jest jak najbardziej możliwe, ale z zastrzeżeniem, że musi to być konstrukcja do tego celu przystosowana (koniecznie z dostępem świeżego powietrza). Na szczęście na rynku nie brakuje takich urządzeń. Poza tym w trakcie podkładania opału do piecyka należy dbać o to, aby nie dostarczać go jednorazowo w zbyt dużej ilości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aloes do ciała – jakie ma zastosowanie?
Aloes do ciała – jakie ma zastosowanie?
Aloes to roślina, która od wieków jest wykorzystywana ze względu na swoje właściwości lecznicze. Stosowano go na wiele różnych schorzeń, […]
Polecamy