Home > Wypoczynek i hobby > Wakacje z biurem podróży – jaką wycieczkę wybrać?

Wakacje z biurem podróży – jaką wycieczkę wybrać?

Biura podróży kuszą swoich klientów mnogością ofert. Przygotowania do nowego sezonu turystycznego właśnie startują więc wszędzie można natknąć się na różnorakie reklamy usług turystycznych. Co zatem wybrać? Czy lepsza będzie typowa objazdówka czy wczasy all inclusive?

Autobusem po Europie i nie tylko

Tak zwane objazdówki to najlepsza oferta dla tych, których interesuje kultura i sztuka zwiedzanych regionów. Chcesz w krótkim czasie zobaczyć najważniejsze galerie Europy? A może wolisz objechać Balaton, a potem zatrzymać się na kilka dni w Budapeszcie? Jeśli nie dysponujesz własnym środkiem transportu wycieczki autokarowe są właśnie dla Ciebie. Ten sposób spędzania wolnego czasu ma jeszcze jedną zaletę – będzie nad Tobą czuwał wykwalifikowany pilot. Jest to szczególnie istotne w przypadku regionów o odmiennej kulturze, gdzie łatwo nieświadomie rozdrażnić miejscowych. Jeśli więc interesuje Cię słoneczna Jordania wycieczka objazdowa będzie świetnym rozwiązaniem.

Od jakiegoś czasu w ofertach biur podróży pojawiają się tajemnicze “wyprawy”. To po prostu nieco bardziej angażujące turystów wycieczki objazdowe. Zamiast czasu wolnego w środku gwarnego miasta, otrzymasz kilka godzin na przejście górskiego szlaku, a w programie nie znajdziesz pobytu na plaży, a trekking przez step. Ten rodzaj aktywności jest najlepszym wyborem w przypadku nieco bardziej “dzikich” krajów. Jeśli więc marzysz o tym by zobaczyć Kaukaz lub Zakaukazie to wyprawy do Gruzji lub Armenii na pewno zapamiętasz na długo!

A może wczasy?

Przed wybraniem oferty warto sprawdzić jakie opinie posiadają konkretne hotele oraz jaki rodzaj wyżywienia posiada Twój hotel (np. śniadania, all inclusive, hb lub brak posiłków). Ostatnio nieco na popularności straciła Turcja, a do łask wraca Grecja. Wiele osób stawia na “nieśmiertelną” Bułgarię. Jeśli żaden z tych kierunków Ci nie odpowiada możesz wybrać też Hiszpanię lub niektóre rejony Włoch.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − jeden =