Czy każdy samochód może być przyjęty do skupu?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Czy każdy samochód może być przyjęty do skupu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym ze sposobów na pozbycie się używanego auta jest jego sprzedaż. W związku z rosnącą popularnością skupów samochodowych warto dowiedzieć się, czy każdy samochód może być przyjęty do skupu.

Zasadniczo każdy pojazd, który ma jakąkolwiek wartość może zostać przyjęty do skupu. To, czy przedstawiciel firmy skupującej auta będzie zainteresowany kupnem danego modelu, zależy w dużej mierze od tego, czy uda mu się ustalić ze sprzedającym satysfakcjonującą cenę. Jeśli sprzedający będzie żądał zbyt wysokiej kwoty, do transakcji z pewnością nie dojdzie. Co ważne do skupu aut trafiają zarówno samochody używane, które nadają się do jazdy, jak i takie, które posiadają uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji lub wypadku. Bardzo często zdarza się, że dla właściciela pojazdu, który brał udział w wypadku, jego wrak nie przedstawia zbyt dużej wartości. Nie oznacza to wcale, że sprzedając go do skupu, nie uzyska za niego wysokiej ceny. W zależności od marki i modelu elementy samochodu, które nie uległy uszkodzeniu mogą mieć sporą wartość na rynku części zamiennych.

Z tego właśnie powodu sprzedaż auta do punktu skupu może być dla sprzedającego bardziej opłacalna niż oddanie go do stacji demontażu. Do punktów skupu samochodów często przyjmowane są także auta z uszkodzoną jednostką napędową, której naprawa jest ekonomicznie nieopłacalna. Dodatkowym atutem skupów jest to, że zwykle zapewniają transport uszkodzonego pojazdu we własnym zakresie. Jest to niezwykle ważne dla sprzedającego, ponieważ nie musi on ponosić kosztów związanych z dostarczaniem auta pod wskazany adres. Problem ze sprzedażą auta do skupu pojazdów mogą mieć jedynie właściciele samochodów przystosowanych do ruchu prawostronnego, czyli tzw. Anglików. Niektóre skupy w swej ofercie zastrzegają, że nie przyjmują tego rodzaju aut. W pozostałych przypadkach o tym, czy transakcja dojdzie do skutku decyduje głównie to, czy sprzedającemu i kupującemu uda się dojść do porozumienia w kwestii ceny.

Sprawdź przykładową ofertę na stronie: https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/mazowieckie/warszawa/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odpowiednie oświetlenie do Twojego domu
Odpowiednie oświetlenie do Twojego domu
Wybór rodzaju oświetlenia powinien zależeć od funkcji, jaką ma ono spełniać oraz stylu, w jakim zostało wyposażone wnętrze. Zasadniczo wyróżnia […]
Polecamy