Opony letnie marki Kleber czy Fulda?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Opony letnie marki Kleber czy Fulda?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klienci szukający opon letnich do swoich samochód mogą wybierać spośród wielu produktów oferowanych przez różne firmy. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się takie marki jak kleber czy fulda, dlatego warto przyjrzeć się bliżej oponom, które oferują i sprawdzić, które z nich są lepsze.
Kleber to firma oponiarska założona we Francji. To ona jako pierwsza wprowadziła na rynek oponę bezdętkową. Obecnie jest częścią koncernu Michelin. Fulda to z kolei niemieckie przedsiębiorstwo, działające na rynku od 1906 roku. Chociaż funkcjonuje pod własną marką należy do amerykańskiego koncernu oponiarskiego Goodyear. Zarówno Kleber jak i Fulda produkują opony klasy średniej, przeznaczone dla wymagających kierowców, którzy cenią sobie jakość i preferują umiarkowany styl jazdy.

Jeśli chodzi i opony letnie to sztandarowym produktem marki Kleber opona to: Dynaxer HP3. W przypadku Fulda najbardziej znana i ceniona przez klientów jest opona Ecocontrol HP. Koszt zakupu obu modeli jest zbliżony i kształtuje się na poziomie 200 zł z sztukę. Zarówno jeden jak i drugi model podobnie spisuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Opona Fulda może jednak pochwalić się znacznie mniejszymi oporami toczenia, które wpływają na wielkość zużycia paliwa. Produkt niemiecki należy do klasy C, produkt francuski do klasy E. Mniejsze opory toczenia przekładają się również na niższy poziom głośności, który wynosi w modelu Fulda 67 dB oraz 69 dB w oponie Kleber. Ogromną zaletą produktu oferowanego przez Kleber jest jednak długa, bo aż 10 letnia gwarancja. Pod tym względem Fulda proponuje jedynie pięcioletni okres gwarancyjny.

Podsumowując, jeżeli ktoś poszukuje ciche i oszczędne opony letnie Fulda będzie dobrym wyborem. Jeśli jednak ktoś ceni sobie przede wszystkim trwałość i niezawodność to może wybrać produkt Kleber. W związku z tym, że produkty oferowane przez oba koncerny są zbliżone cenowo, wybór konkretnej marki będzie w tym wypadku uzależniony od indywidualnych preferencji każdego kierowcy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie tanio wypożyczyć busy do przewozu osób?
Gdzie tanio wypożyczyć busy do przewozu osób?
Dzięki posiadaniu prawa jazdy kategorii B możemy poprowadzić małego busa, na pokład którego można zabrać nawet do 8 pasażerów. Łącznie […]
Polecamy