Typy siłowników hydraulicznych

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Typy siłowników hydraulicznych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siłowniki hydrauliczne są elementami, które działają w oparciu o zasadę energii skumulowanej w sprężonej cieczy. Każdy z nich posiada zbiornik przeznaczony na płyn oraz tłok i membranę. Są to urządzenia, które mają powszechne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Zastosowanie poszczególnych siłowników hydraulicznych

Wyróżnia się kilka rodzajów siłowników hydraulicznych, które różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją, parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem.

Można więc rozróżnić siłowniki jedno- i dwustronnego działania, płaskie i przelotowe, teleskopowe, tandemowe, obrotowe i wahadłowe, a także pojedyncze i podwójne. Siłowniki jednostronne dodatkowo dzieli się na nurnikowe, tłokowe i teleskopowe. Natomiast modele dwustronne na jedno- i dwutłoczyskowe, wielotłokowe oraz teleskopowe.

Elementy te można znaleźć w różnego rodzaju maszynach, takich jak gilotyny, prasy, wycinarki czy zgniatarki. Stosuje się je także w dźwigach, ponieważ bez nich nie możliwe byłoby podniesienie ciężkich ramion. Wykorzystywane są one powszechnie także w codziennym życiu, ponieważ wspomagają systemy otwierania drzwi, okien oraz bram.

Mimo tego, iż są to urządzenia zaprojektowane do tego, aby wytrzymywać naprawdę duże obciążenia, po pewnym czasie ulegają one nadmiernej eksploatacji. Bardzo często jednak możliwe jest przeprowadzenie ich regeneracji lub wymiany wyłącznie uszkodzonych elementów. Jedną z firm świadczącą takie właśnie usługi można znaleźć pod adresem https://hydrotop.net/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta?
Efektywność diety uzależniona jest przede wszystkim od odpowiedniego dostosowania jej do potrzeb organizmu, w połączeniu z systematyczną aktywnością fizyczną. Stworzenie […]
Polecamy