Home > Budowlanka > Jak dobrze ocieplić podłogę?

Jak dobrze ocieplić podłogę?

Ocieplenie posadzki często jest pomijane w trakcie budowy domu. Jednak jest to duży i bardzo poważny błąd. Otóż od gruntu może do środka przebijać się wilgoć, a przede wszystkim zimno. Dlatego powinno się położyć na posadzce ocieplenie, zanim zrobimy wylewkę i ułożymy podłogę. Sprawdźmy, jakie materiały najlepiej do tego wykorzystać.

Uszczelniamy posadzkę

Jako pierwszą warstwę dobrze jest wyłożyć coś, co będzie na tyle twarde, że pracująca podłoga nie będzie mogła tego materiału uszkodzić. Tutaj często wykorzystuje się styrodur XPS, ponieważ jego wytrzymałość jest wystarczająco wysoka.

Następnie można zrobić od razu wylewkę, położyć podłogę i na tym zakończyć ocieplanie podłoża. Jednak na gruntach mokrych, gdzie jest duże prawdopodobieństwo, że od podłogi będzie przedostawać się nam zwłaszcza wilgoć, dobrze jest wykorzystać dodatkowe materiały ocieplające.

Możemy tu wyróżnić choćby styropian grafitowy. Należy pamiętać, że zwykłego rodzaju styropianu nie powinno się nigdy kłaść pod posadzkę, ponieważ panują tam duże naprężenia i siły, które mogłyby taki materiał szybko uszkodzić.

Inwestujemy w dom

Najważniejsze jest to, by nie zapominać o takich właśnie sprawach, jak ocieplenie podłóg. Może się na pozór wydawać, że tą drogą ciepło nie będzie uciekać, jednak zapominamy o przedostającej się wilgoci, która na bardzo mokrych gruntach potrafi doprowadzić nawet do gnicia. Stosując odpowiednie materiały nie tylko poprawimy właściwości termoizolacyjne domu, ale także zabezpieczymy się przed powyższymi zdarzeniami.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =