Tkaniny węglowe – z czego są wykonane?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Tkaniny węglowe – z czego są wykonane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tkaniny węglowe nazywane są również bardzo często matami węglowymi. Są to nowoczesne materiały kompozytowe o szerokim zastosowaniu. Wyróżniają się one przede wszystkim doskonałym współczynnikiem wytrzymałości w stosunku do do ich wagi. Są bowiem niezwykle lekkie, a jednocześnie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Do czego wykorzystywane są tkaniny węglowe?

Tkaniny węglowe stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie trwałych, a jednocześnie lekkich materiałów. Tkaniny uplecione są z pojedynczych włókien, a każde z nich zbudowane jest z kolei z kilku lub kilkunastu tysięcy nitek. Nitki te stworzone są natomiast z setek tysięcy atomów węgla. Powstałe w ten sposób maty mogą różnić się od siebie rodzajem zastosowanego splotu, wyglądem oraz całym procesem produkcyjnym. Ze względu na swoje właściwości włókna węglowe mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Stosuje się je w produkcji łopat, które napędzają elektrownie wiatrowe, wytwarza elementy do produkcji samochodów itd. Jest to tylko część możliwych zastosowań. Coraz więcej firm zajmuje się produkcją tkanin węglowych. Ofertę jednej z nich znaleźć można na stronie internetowej https://primson-composites.pl/tkaniny/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odzież medyczna stosowana na co dzień, która chroni lekarzy, jak i pacjentów
Odzież medyczna stosowana na co dzień, która chroni lekarzy, jak i pacjentów
Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia pracowników placówek służby zdrowia jest właściwie dopasowana odzież medyczna. Oprócz zabezpieczenia przed bakteriami i wirusami […]
Polecamy