Chcesz otworzyć gabinet okulistyczny? Sprawdź koszty sprzętu.

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Chcesz otworzyć gabinet okulistyczny? Sprawdź koszty sprzętu.
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp technologiczny przyczynił się w dużej mierze do postępu nowych chorób cywilizacyjnych, do których bez wątpienia można zaliczyć dolegliwości związane z oczami. Bardzo często długie godziny spędzane przed ekranami, w szybkim tempie zwiększają ilość pacjentów w gabinetach okulistycznych. Samych gabinetów okulistycznych, prowadzonych przez prywatnych specjalistów, jest coraz więcej. Jeżeli sam chcesz założyć taki gabinet, to musisz pamiętać o tym, że jego dobra renoma będzie zależeć przede wszystkim od jakości Twoich usług, a więc poziomu zabiegów, do których wykonywania niezbędny okaże się profesjonalny sprzęt. Właśnie dlatego chcąc otworzyć gabinet okulistyczny, niezbędny jest zakup odpowiedniego sprzętu. Jaki sprzęt okulistyczny trzeba zakupić i ile trzeba za niego zapłacić?

Koszty zakupu specjalistycznego sprzętu okulistycznego

Doskonałym miejscem, gdzie można nabyć tego typu sprzęt, a także zorientować się w jego cenach, jest giełda sprzętu optycznego. Spotkać można się tam chociażby z narzędziami okulistycznymi, takimi jak rozwórki, których ceny zaczynają się od 600 złotych w górę, kaniule do kanalików łzowych w cenie rozpoczynającej się od 100 złotych w górę, a także tzw. punche, których cena może mieścić się w przedziale od 1500 do 3000 złotych. Do tego dochodzą urządzenia takie jak np. lupa pryzmatyczna w cenie 5500 złotych, oftalmoskop w cenie od 6000 do nawet 10000 złotych, czy też kaseta szkieł próbnych kosztująca około 1500 złotych. Lasery okulistyczne przydatne tak w diagnostyce, jak i eliminacji różnych wad wzroku, mogą zaś kosztować nawet kilkanaście, bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oprócz nich zaś, warto wspomnieć także o różnego rodzaju analizatorach, biometrach optycznych, mikroperymetrach, czy też topografach i autokeratorefraktometrach, których ceny mieszczą się w przedziale od 5000 do nawet 20000 złotych, w zależności od modelu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wygląda rynek kruszyw w Polsce?
Jak wygląda rynek kruszyw w Polsce?
Kruszywo to materiał pochodzenia mineralnego lub organicznego. W budownictwie stosowane są na szeroką skalę te pierwsze, choć drugie zyskują coraz […]
Polecamy