Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając mieszkanie i decydując się na jego zakup u określonego dewelopera ułatwiamy sobie w większości sprawę, gdyż to właśnie deweloper jest odpowiedzialny za wszystkie sprawy formalne oraz dotyczące podpisywania umów. To także on dba o odpowiednie wydanie mieszkania, jego remont – jeżeli wybierzemy taką formę usługi – a co za tym idzie, końcowe wydanie nam kluczy do mieszkania. Mimo wielu firm deweloperskich, które poszczycić się mogą doświadczeniem oraz profesjonalizmem istnieją też takie, których opinie oraz praca nie należą do najlepszych.

Odbierając mieszkanie od dewelopera powinniśmy zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, czasem szczegółów, które mogą świadczyć o tym czy wykonał on swoją pracę w stu procentach, czy też nie – bowiem każda przez nas niezauważona wada czy usterka będzie musiała być potem naprawiona wyłącznie w naszych zakresie, za którą będziemy musieli zapłacić. Przy odbiorze mieszkania zwróćmy uwagę przede wszystkim na to czy faktyczna powierzchnia mieszkania jest równa tej, która widnieje na umowie oraz czy ściany w budynku są proste – dlatego też warto zabrać ze sobą kątownik – każde odstępstwo od umowy daje nam prawo do wycofania się z niej lub zmniejszenia ceny za mieszkanie. Poza tym, sprawdźmy w jakim stanie są wszystkie drzwi i okna, czy ich montaż przebiegł odpowiednio oraz jak wygląda samo ich wykończenie – powie nam to wiele o jakości remontu wnętrza przez robotników. Na samym końcu przejdźmy do sprawdzenia prawidłowego działania instalacji elektrycznej oraz prądu we wszystkich gniazdkach w mieszkaniu oraz zwróćmy uwagę na wentylację – czy jest ona poprowadzona w sposób prawidłowy, a także czy spełnia wszelkie normy.

Sprawdź przykładową ofertę: “mieszkanie deweloperskie we Wrocławiu”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać letnią sukienkę na wesele?
Lato jest najchętniej wybieraną na organizację ślubów i wesel porą roku. Słoneczna aura pozwala na organizację wielu dodatkowych atrakcji dla […]
Polecamy