Przygotuj auto na zimę

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Przygotuj auto na zimę
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to zdecydowanie najgorszy czas dla kierowców ze względu na wyjątkowo niekorzystne warunki atmosferyczne. Aby cieszyć się wówczas optymalnym bezpieczeństwem oraz komfortem jazdy, należy przed nadejściem tej pory roku koniecznie w odpowiedni sposób przygotować swoje auto. Podstawą jest oczywiście wymiana opon letnich na zimowe. Wiele wytrzymałych i zróżnicowanych cenowo modeli można znaleźć na https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/osobowe-zimowe/.

Nie zapomnijmy o akumulatorze

Oprócz wymiany opon w samochodzie zaleca się również zweryfikowanie stanu ogumienia zapasowego. Poza tym warto z pewnością zaopatrzyć się w zmiotkę do usuwania śniegu z pojazdu, płyn do odmrażania szyb, skrobaczkę do zdzierania warstwy lodu, linkę holowniczą (w razie awarii na drodze), dodatkowe przewody zapłonowe, trapy do podkładania pod koła (ułatwiają wydostanie się z tzw. kopnego śniegu) oraz nieprzemakalne rękawiczki.

Przed nadejściem zimy nie obejdzie się ponadto bez dokładnego sprawdzenia parametrów wszystkich płynów eksploatacyjnych, bo ograniczy to do minimum ryzyko uszkodzenia silnika i innych podzespołów auta. Chodzi w szczególności o płyn chłodzący, hamulcowy i zlokalizowany w zbiorniku spryskiwaczy.

Wymaganą czynnością jest także zweryfikowanie stanu technicznego jednostki akumulatorowej – zwłaszcza pod kątem napięcia ładowania. W ten sposób uchronimy się przed niemożnością uruchomienia pojazdu po dłuższym postoju. Pozostałe zadania do wykonania to m.in.: wymiana dywaników kabinowych na gumowe, posprzątanie wnętrza, umycie i nawoskowanie nadwozia oraz zabezpieczenie uszczelek silikonem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Branże, w których  nie może zabraknąć pomieszczeń czystych – dlaczego są one tak ważne?
Branże, w których nie może zabraknąć pomieszczeń czystych – dlaczego są one tak ważne?
Wiele branż wymaga zastosowania odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania i spełnienia wszelkich norm prawnych. Chodzi o firmy, w których nie […]
Polecamy