Jak wypocząć po ciężkim treningu?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Jak wypocząć po ciężkim treningu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz bardziej popularne stają się wszelkie formy aktywności fizycznej. Bardzo dużo osób systematycznie odwiedza siłownie, sale ćwiczeń czy baseny. Wiele osób także biega, jeździ na rowerze oraz uprawia nordic walking. Wśród nich są tacy, którzy do ćwiczeń przykładają ogromną wagę, a ich treningi są bardzo intensywne. Czy jednak każdy wie, w jaki sposób wypocząć po ciężkim treningu?

Co pomoże w szybkiej regeneracji?

Najważniejsze, by po intensywnej aktywności powoli rozciągnąć wszystkie mięśnie oraz zadbać o higienę ciała. Prysznic nie tylko zmyje brud i pot z ciała, ale także zadba o naczynia krwionośne. Zimny prysznic je zwęża, a ciepły rozszerza, dlatego najlepiej polewać ciało naprzemiennie zimną i ciepłą wodą.

Innym bardzo dobrym rozwiązaniem są kosmetyki dla aktywnych osób. Nowoczesne środki pozwalają na zmniejszenie napięcie, rozgrzewają tkankę mięśniową, poprawiają krążenie, zmniejszają ból mięśni i stawów. Bardzo ważne, by po treningu zadbać o uzupełnienie kalorii. Posiłek powinien zawierać jak najwięcej łatwo przyswajalnych węglowodanów a jak najmniej tłuszczu. W powrocie do sił pomoże także sen. Jeżeli jest taka możliwość, warto uciąć sobie kilkunastominutową drzemkę, a przynajmniej przez jakiś czas poleżeć w ciszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając strój do biegania?
Na co zwrócić uwagę wybierając strój do biegania?
Wybierając odpowiedni dla nas strój do biegania należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Wszystkie są równie ważne i od naszego […]
Polecamy