Zakaz kontaktów rodzica z dzieckiem – w jakich sytuacjach jest wydawany?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Zakaz kontaktów rodzica z dzieckiem – w jakich sytuacjach jest wydawany?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego zakaz jest wydawany?

Rodzice nie mogą mieć kontaktu z dziećmi, gdy istnieje ryzyko, że dziecku dzieje się krzywda. Jeśli rodzic był już skazany za przestępstwo z użyciem przemocy lub przestępstwo seksualne wobec dziecka, to zazwyczaj wystarcza to do uzasadnienia zakazu. W innych przypadkach może być jednak konieczne, aby sąd wysłuchał dowodów na temat ryzyka stwarzanego przez rodzica.

Sąd będzie chciał wiedzieć, co wydarzyło się w przeszłości i jakie ryzyko może istnieć w przyszłości. Sąd może również chcieć wiedzieć, czy można podjąć jakieś kroki w celu zmniejszenia lub wyeliminowania ryzyka krzywdy. W niektórych przypadkach może jednak nie być sposobu na zmniejszenie lub wyeliminowanie ryzyka bez całkowitego usunięcia dziecka z rodziny.

Jakie są powody wydawana takiego zakazu?

Najczęstszym powodem wydania zakazu jest fakt, że w rodzinie dochodziło do nadużyć – na przykład do przemocy fizycznej (np. bicie), przemocy seksualnej (np. dotykanie), przemocy emocjonalnej (np. upokarzanie przed innymi) lub zaniedbania (np. brak podstawowej opieki).

Inne powody, dla których może zostać wydany nakaz zakazu, obejmują: historia przemocy między rodzicami, problemy z alkoholem lub narkotykami, rodzic, który jest głuchy i nie może skutecznie komunikować się ze swoim dzieckiem (używając języka migowego).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów o tym rozwiązaniu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://adwokatczestochowa.com/kontakty-z-dziecmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Must have każdej kosmetyczki
Najpopularniejszą usługą świadczoną przez gabinety kosmetyczne jest zdobienie paznokci. Kosmetyczki mają wiele klientek, które regularnie wykonują manicure hybrydowy lub akrylowy. […]
Polecamy