Jaki projektor kupić do oglądania filmów?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jaki projektor kupić do oglądania filmów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór projektora do użytku domowego nie zawsze jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę pewne bardzo istotne kwestie, jak choćby długość ogniskowej. Inaczej po zamontowaniu sprzętu może się okazać, że nie jesteśmy zadowoleni z wyświetlanego obrazu. Będzie on rozmyty lub nieostry na brzegach, w całym dostępnym zakresie regulacji. Sprawdzamy czym kierować się podczas kupowania urządzenia do wyświetlania filmów w naszym salonie.

Odległość od ekranu

Typowy projektor posiada tak zwaną długą ogniskową. Oznacza to, że dla osiągnięcia ostrego obrazu musi on być bardzo oddalony od ekranu. Mowa tutaj o odległościach nawet rzędu kilkunastu metrów, co będzie trudne do osiągnięcia w warunkach domowych. Taki sprzęt przeznaczony jest do sal konferencyjnych, które z zasady posiadają spore wymiary. W domu natomiast sprawdzą się projektory krótkoogniskowe, które potrafią dać ostry obraz nawet wtedy, gdy zamontujemy je w odległości mniejszej niż dwa metry od ekranu. Takie warunki będą spełnione w każdym domowym salonie.

Sposób generowania obrazu

Zdecydowanie największa ilość projektorów dostępnych na rynku pracuje w oparciu o lampę halogenową. Jest to rozwiązanie tanie i skuteczne, jednak dyskusyjna jest jego żywotność. Wymiana źródła światła nie jest już jednak ani łatwa ani tania, stąd chęć poszukiwania innych rozwiązań. Ostatnimi czasy projektory laserowe stają się bardzo popularne, z uwagi na coraz niższe ceny oraz bardzo dobrą jakość obrazu. Żywotność można natomiast liczyć w dziesiątkach tysięcy godzin, co z pewnością zadowoli każdego domowego kinomana.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie marki zegarków królują na rynku?
Zegarek jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla kobiety w każdym wieku. Nie każdy model będzie jednak pasował do każdej […]
Polecamy