Dlaczego warto zdecydować się na cięcie blach laserem?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego warto zdecydować się na cięcie blach laserem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z innowacyjnych metod przemysłowych jest cięcie blach za pomocą lasera. Proces ten przebiega zawsze bezkontaktowo – najpierw wiązka o konkretnej długości fali zderza się z powierzchnią, a później nagrzewa ją punktowo. Efektem jest odparowanie bądź stopienie materiału, a tym samym skuteczne rozdzielenie blachy. Omawiana technika przynosi kilka niezwykle istotnych korzyści, o czym w dalszej części artykułu. 

Optymalna jakość połączona z niskimi kosztami 

Laserowe cięcie blach charakteryzuje się przede wszystkim ogromną dokładnością – nie ma tutaj mowy o postrzępionych krawędziach, zniekształceniach czy jakichkolwiek zadziorach. Jednocześnie z powodu braku konieczności przygotowywania formy i opcji wdrożenia sterowania numerycznego zyskujemy znaczną oszczędność cennego czasu. Obróbka trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund, a cięcie nie wymaga żadnych dodatkowych czynności wykańczających. Uzyskane elementy mogą zostać od razu wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Kolejna niewątpliwa zaleta to wyraźne zniwelowanie ilości odpadów, przekładające się bezpośrednio na niski koszt całego procesu. W tym kontekście ważna rolę odgrywa też znikome ryzyko zużycia lub awarii głowicy tnącej. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o możliwości wykonania fantazyjnych kształtów oraz wprowadzenia produkcji seryjnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Te składniki warto dodawać do sałatek
Zdrowy tryb życia to przede wszystkim właściwe odżywianie się i odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Dziś doskonale wiemy, że korzystne dla […]
Polecamy