Tuning a lampy i prawidłowe oświetlenie pojazdu

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Tuning a lampy i prawidłowe oświetlenie pojazdu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning lamp zapewni nam nie tylko ciekawszy wygląd samochodu, ale również lepszą widoczność w trakcie jazdy. Niestety wiele tuningów oświetlenia samochodu nie jest zgodnych z prawem. Największe problemy występują wtedy, gdy lampy nie posiadają odpowiedniej homologacji. Bardzo popularne lampy ksenonowe są znacznie jaśniejsze, ale bez dobrego wypoziomowania mogą mocno zmniejszyć widoczność dla innych kierowców.

Co daje nam tuning oświetlenia pojazdu?

Bardzo dobrze sprawdzają się lampy ksenonowe, ale, jak napisano powyżej, ważne jest, by były one odpowiednio wypoziomowane. Są bardzo jasne, dają zimne światło, które świetnie sprawdza się przy mgle, czy o zmroku. Dobrze oświetlają drogę i inne elementy, w tym znaki drogowe. Stąd też nowoczesne lampy ksenonowe są wyposażone w spryskiwacze reflektorów, by lampy przy zabrudzeniu nie rozmywały światła. Dodatkowo montowane jest autopoziomowanie, co znacznie ułatwia nam użytkowanie samochodu.

Przy zmianie lamp przednich oraz tylnych trzeba liczyć się również ze zmianą kloszy. Daje to znacznie lepszą widoczność naszego auta, a nam poprawia komfort jazdy. Nie warto jednak oszczędzać na takim tuningu. Dobrej jakości lampy kosztują od 1000 do nawet 1500 zł. Oczywiście mowa tu o lampach z odpowiednią homologacją. Sklep tuningowy dostarczy nam zarówno lamp ksenonowych, jak i ledowych, w tym lamp typu lexus look. Również lampy Golf 4 są dostępne w bardziej renomowanych sklepach tuningowych. Równie ważne jest ich poprawne zamontowanie i wypoziomowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co daje próżniowe pakowanie jedzenia?
Statystycznie w Polsce co roku marnuje się około 9 ton żywności. Dane te dotyczą zarówno przedsiębiorstw jak i pojedynczych osób. […]
Polecamy