Home > Zdrowie > Plusy i minusy depilacji

Plusy i minusy depilacji

Depilację z powodzeniem możemy porównać do syzyfowej pracy. Wciąż musimy ją wykonywać, aby pozbawić skórę nadmiernego owłosienia, a tym samym uczynić ją gładką. Zdecydowana większość kobiet decyduje się tego typu zabieg wykonywać w warunkach domowych przy użyciu kremu do depilacji i maszynki lub depilatora. W gabinetach kosmetycznych są jednak oferowane rodzaje depilacji, które pozwalają na pozbycie się owłosienia na dłużej niż kilka dni. Mowa tu o tych z zastosowaniem wosku oraz lasera.

Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak nasza skóra reaguje na dany rodzaj depilacji. Osobom, które po stosowaniu tej z udziałem wosku borykają się z podrażnieniami skóry, zaleca się skorzystanie z opcji lasera. Nie mniej jednak należy pamiętać, że nie zawsze depilacja woskiem Poznań może być zastąpiona uprzednio wspomnianym. Powód? Istnieje kilka przeciwwskazań do tego, aby można było wykonać zabieg laserowego usuwania owłosienia i jeśli którekolwiek z nas dotyczy, niestety nie będzie możliwe poddanie się mu.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że zabiegom nie mogą być poddawane osoby z opalenizną oraz przyjmujące leki światłouczulające, do których zaliczane są niektóre antybiotyki. Ponadto z laserowego usuwania owłosienia nie mogą skorzystać kobiety w ciąży, osoby ze skłonnościami do nieprawidłowego gojenia się ran oraz te cierpiące na epilepsję.

Jeżeli żadne z powyższych objawów u nas nie występuje, wówczas z powodzeniem możemy udać się na tego typu zabieg np. tutaj http://shenti.pl/depilacja-laserowa/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =