Okulary korekcyjne – czy soczewki kontaktowe – co wybrać?

Zdrowie
poszukiwaczewiedzy
Okulary korekcyjne – czy soczewki kontaktowe – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Statystyki pokazują, że w Polsce około 5,5 miliona osób cierpi na wady wzroku. Na szczęście da się je skutecznie korygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Działają one na tej samej zasadzie i muszą zostać indywidualnie dobrane przez specjalistę. Wiele osób zastanawia się, co wybrać: tradycyjne okulary czy może właśnie soczewki?

Okulary a soczewki kontaktowe

W ostatnich latach soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodych osób. Ludzie starsi preferują jednak okulary, które można łatwo zakładać i zdejmować. Soczewki pod tym względem są bardziej wymagające. Pozwalają za to uprawiać sporty i prowadzić aktywny styl życia. Nie zawężają pola widzenia. Ich przewagą nad okularami jest także to, że nie parują i nie reagują na czynniki atmosferyczne. 

Co wybrać: soczewki czy okulary?

Wybór między soczewkami kontaktowymi a okularami jest sprawą indywidualną. Osoby, które cenią sobie wolność, lubią ruch, dużo czasu spędzają na zewnątrz, a jednocześnie nie chcą zasłaniać swojej twarzy powinny sięgnąć po soczewki kontaktowe. Okulary to wygodna opcja, jeśli korzystamy z nich do wybranych czynności np. czytania. Są bardzo wygodne do stosowania w domu, niekoniecznie jednak w podróży. Warto mieć na uwadze, że jedna osoba może korzystać z obu opcji, w zależności od okoliczności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto brać nocleg ze śniadaniem?
Podróże to pasja wielu ludzi. Nie ma w tym niczego dziwnego, bowiem pozwalają na poznawanie nowych miejsc i ludzi, odkrywanie […]
Polecamy