Home > Wypoczynek i hobby > Jak przygotować rower na zimę?

Jak przygotować rower na zimę?

Nadchodzi zima. Jeśli planujesz jeździć na rowerze przez zimne miesiące, musisz zrobić kilka rzeczy, aby Twój rumak był gotowy na nadchodzący sezon. Oto lista zadań, o które należy zadbać, zanim zacznie padać śnieg – lub zanim zaczniesz jeździć, gdy już spadnie.

Jak zadbać o rower zimą?

  • Nasmaruj łańcuch

Używaj smaru przeznaczonego do pracy w mokrych warunkach, ponieważ zapobiega on rdzy i ułatwia czyszczenie. Nałóż go obficie, a następnie wytrzyj nadmiar szmatką.

  • Wyczyść rower

Przetrzyj rower uniwersalnym środkiem czyszczącym, który jest bezpieczny dla lakieru i wykończenia – unikaj ostrych rozpuszczalników, takich jak WD-40 lub środków czyszczących na bazie cytrusów, które mogą uszkodzić lakier w przypadku nadmiernego użycia. Używaj miękkiej szmatki lub gąbki zamiast ręczników papierowych, które mogą porysować powierzchnie.

  • Sprawdź linki i obudowę

Jeśli Twój rower ma obudowę linki, upewnij się, że nie ma w niej żadnych zagięć spowodowanych niewłaściwym przechowywaniem. Jeśli są zagięcia, może być konieczna wymiana części obudowy; w przeciwnym razie mogą one pęknąć pod wpływem nacisku, gdy będziesz ponownie jeździć wiosną. Kable również należy sprawdzić pod kątem zużycia i w razie potrzeby wymienić (zazwyczaj co dwa lata).

Jeśli jeszcze nie masz roweru, ale planujesz zakup, to pod tym linkiem znajdziesz solidne modele: https://studiosport.info/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + siedem =