Jak przygotować rower na zimę?

Wypoczynek i hobby
poszukiwaczewiedzy
Jak przygotować rower na zimę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodzi zima. Jeśli planujesz jeździć na rowerze przez zimne miesiące, musisz zrobić kilka rzeczy, aby Twój rumak był gotowy na nadchodzący sezon. Oto lista zadań, o które należy zadbać, zanim zacznie padać śnieg – lub zanim zaczniesz jeździć, gdy już spadnie.

Jak zadbać o rower zimą?

  • Nasmaruj łańcuch

Używaj smaru przeznaczonego do pracy w mokrych warunkach, ponieważ zapobiega on rdzy i ułatwia czyszczenie. Nałóż go obficie, a następnie wytrzyj nadmiar szmatką.

  • Wyczyść rower

Przetrzyj rower uniwersalnym środkiem czyszczącym, który jest bezpieczny dla lakieru i wykończenia – unikaj ostrych rozpuszczalników, takich jak WD-40 lub środków czyszczących na bazie cytrusów, które mogą uszkodzić lakier w przypadku nadmiernego użycia. Używaj miękkiej szmatki lub gąbki zamiast ręczników papierowych, które mogą porysować powierzchnie.

  • Sprawdź linki i obudowę

Jeśli Twój rower ma obudowę linki, upewnij się, że nie ma w niej żadnych zagięć spowodowanych niewłaściwym przechowywaniem. Jeśli są zagięcia, może być konieczna wymiana części obudowy; w przeciwnym razie mogą one pęknąć pod wpływem nacisku, gdy będziesz ponownie jeździć wiosną. Kable również należy sprawdzić pod kątem zużycia i w razie potrzeby wymienić (zazwyczaj co dwa lata).

Jeśli jeszcze nie masz roweru, ale planujesz zakup, to pod tym linkiem znajdziesz solidne modele: https://studiosport.info/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sporty ekstremalne – czy są dla każdego?
Sporty ekstremalne – czy są dla każdego?
Ludzie mają coraz większy dostęp do sportów ekstremalnych. Często skok na spadochronie czy na bungee kupuje się w formie prezentu. […]
Polecamy