Home > Technologie & IT > Oświetlenie LED – główne komponenty potrzebne do instalacji

Oświetlenie LED – główne komponenty potrzebne do instalacji

Oświetlenie LED staje się coraz popularniejsze, wypierając rozwiązania tradycyjne, które funkcjonują w naszych domach od wielu lat. Przyczyną są jego zalety, do których można zaliczyć energooszczędność, czy też lepszą jakość emitowanego światła. Warunkiem do korzystania z tych atutów jest prawidłowa instalacja oświetlenia, do której przeprowadzenia konieczne jest wyposażenie się w kilka elementów. O czym mowa?

Co jest niezbędne do montażu oświetlenia LED?

W pierwszej kolejności potrzebny jest zasilacz, który należy dobrać zgodnie z mocą oraz napięciem oprawy, lub taśmy. Przymocowanie oprawy jest stosunkowo proste, gdyż dokonuje się go podobnie jak w przypadku każdych innych jej typów. W przypadku taśmy potrzebnych jest więcej detali. Będzie to przede wszystkim profil LED, który pozwala zamontować ją dużo sprawniej. Poza tym pełni kilka innych ważnych funkcji, takich jak ochrona źródła światła, odprowadzanie ciepła, czy też nadawanie estetyki. Wraz z nim trzeba zaopatrzyć się w uchwyty i wkręty do wykonania mocowania, a dodatkowo w specjalną złączkę, która umożliwi połączenie taśmy ledowej z zasilaczem. Jeżeli zależy nam na rozszerzeniu układu i jego automatyzacji, to nie obędzie się bez sterownika RGB oraz pilota. Dzięki takiemu kompletowi możliwe będzie sterowanie barwami lub nasileniem światła emitowanego przez taśmy LED RGB. Jako że są one wielokolorowe, trzeba pamiętać o większej ilości kabli, które trzeba będzie odpowiednio poprowadzić. Dlatego też podczas samej instalacji warto już na samym początku zaplanować cały proces. Dobry plan, wraz z wymienionymi elementami, pozwoli zamontować oświetlenie w prawidłowy sposób.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =