O czym należy pamiętać podczas spawania?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
O czym należy pamiętać podczas spawania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp technologiczny nie zwalnia. Powstają nowe rozwiązania, następuje ogromny rozwój techniki komputerowej. Coraz więcej czynności, szczególnie w fabrykach i zakładach pracy, zamiast ludzi wykonują specjalistyczne maszyny kierowane przez komputery. Sytuacja dotyczy także procesu spawania. Są jednak nadal czynności, które wykonują doświadczeni spawacze.

Łączenia metali za pomocą spawu

Spawanie to proces, który polega na łączeniu materiałów, przez ich nagrzanie i stopienie w miejscu, gdzie ma nastąpić połączenie. Do tego procesu często wykorzystywane jest spoiwo, ale w niektórych przypadkach nie używa się go.

Umiejętność wprawnego spawania materiałów jest nadal poszukiwaną i docenianą kompetencją. Z uwagi na to, że jest to czynność dość skomplikowana i niebezpieczna, spawalnictwo jest osobnym działem techniki, który zajmuje się tym zagadnieniem. Spawacz powinien wiedzieć jakie materiały można łączyć ze sobą i jakiego sprzętu oraz spoiwa do tego użyć. Musi także pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Spawem można połączyć stale konstrukcyjne stopowe oraz metale nieżelazne jak aluminium i miedź, oraz tytan i nikiel. Istnieją także metody spawania różnych elementów, które nie są wykonane z żelaza jak, chociażby plastik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ekologiczne gadżety promocyjne – jakich materiałów używa się do ich produkcji?
Ekologiczne gadżety promocyjne – jakich materiałów używa się do ich produkcji?
Nastawienie na ekologiczne rozwiązania jest obecnie nie tylko modne, ale również konieczne i coraz ważniejsze dla odbiorców naszych produktów, czy […]
Polecamy