Ile kosztuje wynajęcie prywatnego samolotu?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Ile kosztuje wynajęcie prywatnego samolotu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chęć zminimalizowania czasu podróży motywuje wśród osób często pokonujących wiele kilometrów poszukiwanie coraz to nowych rozwiązań przyczyniających się do oszczędzania cennego czasu. W związku z tym coraz większa grupa ludzi decyduje się na wynajęcie prywatnego samolotu, który to jest nie tylko rozwiązaniem niezwykle wygodnym, ale i również efektownym. Ile jednak lot specjalnie wynajętym samolotem może kosztować?

Według cennika jednej z firm świadczącej usługi najmu prywatnego samolotu na terenie Polski koszt ten wahać się może od 6000 euro do nawet 12500 euro. Cena oczywiście uzależniona jest od tego dokąd i skąd chcemy lecieć. Dla przykładu najtańszy lot, wyceniany na wspomniane 6000 euro, dotyczy przelotu na linii Warszawa-Gdańsk-Warszawa. Z kolei najdroższy, dotyczący kwoty 12500 euro, odnosi się do przelotu na linii Warszawa-Londyn-Warszawa. Co warte odnotowania, te reprezentatywne przykłady dotyczą przelotu w obie strony dwóch pasażerów samolotem Cessna Citation Jet 2.

Nie sposób jednak wskazać dokładnych kosztów wynajmu prywatnego samolotu, gdyż występujące w tej branży zmienne przyczyniły się do tego, że każde zamówienie dotyczące wynajmu prywatnego samolotu jest wyceniane specjalnie pod kątem wymagań danego klienta. W końcu klient, jeśli tylko dysponuje odpowiednimi funduszami, kupić może niemalże wszystko.

W tej branży niezmienny pozostaje tylko jeden fakt – wynajem samolotu prywatnego nie jest dostępny dla każdego, ze względu, na raczej wysokie, koszty z tym związane.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ponadczasowy wystrój – czyli jaki?
Ponadczasowy wystrój – czyli jaki?
Projektując nasze mieszkanie, chcemy, by było ono urządzone w ponadczasowym stylu. Wszak czasy bardzo szybko się zmieniają i to, co […]
Polecamy