Home > Technologie & IT > Ile kosztuje wynajęcie prywatnego samolotu?

Ile kosztuje wynajęcie prywatnego samolotu?

Chęć zminimalizowania czasu podróży motywuje wśród osób często pokonujących wiele kilometrów poszukiwanie coraz to nowych rozwiązań przyczyniających się do oszczędzania cennego czasu. W związku z tym coraz większa grupa ludzi decyduje się na wynajęcie prywatnego samolotu, który to jest nie tylko rozwiązaniem niezwykle wygodnym, ale i również efektownym. Ile jednak lot specjalnie wynajętym samolotem może kosztować?

Według cennika jednej z firm świadczącej usługi najmu prywatnego samolotu na terenie Polski koszt ten wahać się może od 6000 euro do nawet 12500 euro. Cena oczywiście uzależniona jest od tego dokąd i skąd chcemy lecieć. Dla przykładu najtańszy lot, wyceniany na wspomniane 6000 euro, dotyczy przelotu na linii Warszawa-Gdańsk-Warszawa. Z kolei najdroższy, dotyczący kwoty 12500 euro, odnosi się do przelotu na linii Warszawa-Londyn-Warszawa. Co warte odnotowania, te reprezentatywne przykłady dotyczą przelotu w obie strony dwóch pasażerów samolotem Cessna Citation Jet 2.

Nie sposób jednak wskazać dokładnych kosztów wynajmu prywatnego samolotu, gdyż występujące w tej branży zmienne przyczyniły się do tego, że każde zamówienie dotyczące wynajmu prywatnego samolotu jest wyceniane specjalnie pod kątem wymagań danego klienta. W końcu klient, jeśli tylko dysponuje odpowiednimi funduszami, kupić może niemalże wszystko.

W tej branży niezmienny pozostaje tylko jeden fakt – wynajem samolotu prywatnego nie jest dostępny dla każdego, ze względu, na raczej wysokie, koszty z tym związane.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dwa =