Home > Budowlanka > W jaki sposób można przetransportować maszyny?

W jaki sposób można przetransportować maszyny?

Czasami niezbędne jest przewożenie lub przenoszenie w inne miejsce urządzeń przemysłowych. Ma to miejsce najczęściej wtedy, gdy chcemy je kupić lub sprzedać. Transport maszyn nie jest prostym zadaniem, dlatego nie warto podejmować się go na własną rękę. Podpowiadamy, w jaki sposób można wykonać to zadanie oraz o czym warto pamiętać.

Bezpieczny transport maszyn

Maszyny przemysłowe charakteryzują się dużą wagą – najczęściej wynosi ona od kilku do kilkunastu ton. Dlatego też do ich bezpiecznego transportu niezbędnych będzie kilka osób. Załadowanie takich urządzeń na odpowiedni samochód trwa nawet kilka godzin i powinno odbywać się w sposób dokładny i precyzyjny. Wynika to z bezpieczeństwa – nie tylko maszyny, lecz przede wszystkim osób, które je transportują. Problemy mogą wystąpić już na etapie wywozu maszyny z fabryki – są to najczęściej różnego rodzaju przeszkody, takie jak drzwi, ściany czy też przejazdy.

Kiedy maszyna zostanie już odłączona od źródła zasilania, konieczne jest jej podniesienie z wykorzystaniem lewarka. Kolejny etap to ustawienie jej na specjalnych rolkach, które jadą na wprost. Po przetoczeniu jej na wyznaczone miejsce zostaje podpięta liną do transportującego pojazdu. Najczęściej jest to wózek widłowy, który przeciąga urządzenie do rampy przeładunkowej lub do miejsca, w którym ma stanąć. Z rampy możliwy jest załadunek na samochód transportowy, a odbywa się to za pomocą specjalnego dźwigu. Ponieważ cały proces transportu maszyn jest trudnym zadaniem, warto zlecić go profesjonalnej firmie, takiej jak http://www.kadam.com.pl/pl/articles/relokacja-maszyn.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 4 =