Home > Life & Style > Na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu do włosów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szamponu do włosów?

Odpowiednie kosmetyki do skóry głowy i włosów, to podstawa, aby ten element naszego wyglądu zawsze ładnie się prezentował. Choć na rynku są dostępne setki szamponów, które mają świetnie myć i odświeżać czuprynę, to wciąż są osoby, które nie mogą znaleźć swojego ideału. Im więcej dostępnych produktów, tym może być to trudniejsze. Dlatego warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą dokonać słusznej decyzji.

Szampon do skóry głowy czy do włosów?

Można powiedzieć wprost, że 99% osób, źle używa szamponów. Przede wszystkim wylewa go za dużo. Wystarczy porcja wielkości monety 1 pln, aby umyć głowę i włosy. Sporo osób używa więcej środka, ponieważ od razu wylewa go na głowę i na włosach rozpienia. A tymczasem porcję szamponu należy spienić w dłoniach i dopiero pianę nanieść na skalp oraz włosy. Także sama metoda mycia może być błędna. Zawsze zaczynamy od skalpu, a później powstałą pianę przesuwamy na włosy. Dlatego można powiedzieć, że ten produkt powinien być dobrany pod kątem problemów skóry głowy. A co z włosami?

Odżywki są do pielęgnacji włosów

Wszystkie szampony bez silikonu sprawiają, że skalp jest lepiej odświeżony i dokładnie umyty. Jednak te produkty nie sprawiają, że włosy po umyciu są jak z żurnala. Dlaczego? Otóż silikon daje warstwę okluzyjną, która może nabłyszczać i wygładzać włosy. Z tego powodu bez niego pasma mogą wyglądać niekorzystnie. Dobrze dobrana odżywka, również bez tego składnika, może wręcz odbudować włosy i sprawić, że będą znowu piękne, a ich stan się realnie poprawi, ponieważ uszkodzenia nie będą tylko zakryte.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − cztery =