Home > Biznes i marketing > Do czego służą tasiemki samoprzylepne?

Do czego służą tasiemki samoprzylepne?

Taśma samoprzylepna kojarzy nam się przede wszystkim z tą, którą stosujemy do łączenia ze sobą kartek papieru. W przemyśle produkty tego rodzaju mają jednak o wiele szersze zastosowanie. Na przykład tam, gdzie stosowane są maszyny introligatorskie, tasiemki samoprzylepne wykorzystywane są w procesie sztancowania. Mowa o wykrawaniu z papieru lub tektury odpowiednich wzorów, które później łączone są razem. W ten sposób powstają już gotowe opakowania. Wykorzystuje się je w bardzo wielu gałęziach przemysłu.

Automat sztancujący

Wykonywanie opakowań metodą ręczną praktycznie się już nie stosuje. Efektywność tego sposobu była stanowczo zbyt niska, by mogła znaleźć zastosowanie w dobie automatyzacji produkcji. Dlatego też zadanie to przejęły maszyny, w tym wypadku automaty sztancujące. Właśnie do ich pracy niezbędne są tasiemki samoprzylepne, o ściśle określonych wymiarach i charakterystyce. Są one wytwarzane między innymi przez firmę, której ofertę obejrzymy pod poniższym adresem: https://sempolska.com.pl/.

Proces produkcji

Aby powstało opakowanie, automat najpierw przygotowuje jego części. Następnie są one łączone razem w całość, właśnie za pomocą tytułowych tasiemek. Zapewnia to dużą trwałość, przy jednoczesnej łatwości i szybkości produkcji. Wykonywanie opakowań tą metodą jest powszechnie wykorzystywane w branżach takich, jak spożywcza, cukiernicza, kosmetyczna czy farmaceutyczna. Automaty sztancujące, które wykorzystują tasiemki samoprzylepne, mogą produkować także etykiety, owijki czy popularne euro-zawieszki.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 10 =