Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy drzwi przesuwnych oszczędzają dużo miejsca, są wygodne w użyciu i pozwalają na szeroką gamę dekoracji wnętrz. Mogą być one wykorzystane do budowy szaf, oddzielenia sąsiednich pomieszczeń lub wydzielenia dodatkowych powierzchni w pomieszczeniu. Wybór zależy jednak od naszych potrzeb. Warto w tym celu poznać poszczególne systemy.

Systemy drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych bez ramy mają konstrukcję opartą na wypełnieniu drzwi. Dzięki tej technologii wózki drzwiowe są przykręcane bezpośrednio do paneli o grubości 18 lub 16 mm. Oprócz zwykłych paneli można stosować również szkło. Różne rozwiązania korbowe i wysokiej jakości systemy napędowe gwarantują optymalną funkcjonalność i płynną, cichą pracę. Z drugiej strony, system ramowy stosowany jako okucie do drzwi przesuwnych oparty jest na konstrukcji aluminiowej. Może być stosowany z płytami o grubości 18 lub 10 mm, złączami o grubości 4 mm, klinowym szkłem lub systemami stanowiącymi połączenie płyty i szkła. Szeroki wybór ergonomicznych uchwytów o wzornictwie dostosowanym do nowoczesnych wnętrz, zapewnia wysoką funkcjonalność systemu. Dla odmiany system naścienny drzwi przesuwnych oferowany jest do wewnątrzlokalowych bezprzylgowych pojedynczych skrzydeł o różnych rozmiarach. Skrzydło w dolnej krawędzi posiada frezowanie pod element prowadzący montowany w podłodze. Możliwe jest zastosowanie zamka na klucz hakowy lub zamknięcia z zamkiem specjalnym. Możemy również zdecydować się na system nawierzchniowy, który wykorzystuje szynę zamontowaną na górnym panelu szafy, a następnie wózki podporowe przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi. Przy wyborze systemu musimy wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej optymalny.

Wysokiej jakości drzwi przesuwne znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.reno-reno.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym charakteryzują się długopisy wykrywalne?
Czym charakteryzują się długopisy wykrywalne?
Artykuły biurowe takie jak długopisy czy ołówki są wszystkim powszechnie znane. Tymczasem długopisy wykrywalne mogą wywoływać różne skojarzenia, niekoniecznie prawidłowe. […]
Polecamy