Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jaki system drzwi przesuwnych wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy drzwi przesuwnych oszczędzają dużo miejsca, są wygodne w użyciu i pozwalają na szeroką gamę dekoracji wnętrz. Mogą być one wykorzystane do budowy szaf, oddzielenia sąsiednich pomieszczeń lub wydzielenia dodatkowych powierzchni w pomieszczeniu. Wybór zależy jednak od naszych potrzeb. Warto w tym celu poznać poszczególne systemy.

Systemy drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych bez ramy mają konstrukcję opartą na wypełnieniu drzwi. Dzięki tej technologii wózki drzwiowe są przykręcane bezpośrednio do paneli o grubości 18 lub 16 mm. Oprócz zwykłych paneli można stosować również szkło. Różne rozwiązania korbowe i wysokiej jakości systemy napędowe gwarantują optymalną funkcjonalność i płynną, cichą pracę. Z drugiej strony, system ramowy stosowany jako okucie do drzwi przesuwnych oparty jest na konstrukcji aluminiowej. Może być stosowany z płytami o grubości 18 lub 10 mm, złączami o grubości 4 mm, klinowym szkłem lub systemami stanowiącymi połączenie płyty i szkła. Szeroki wybór ergonomicznych uchwytów o wzornictwie dostosowanym do nowoczesnych wnętrz, zapewnia wysoką funkcjonalność systemu. Dla odmiany system naścienny drzwi przesuwnych oferowany jest do wewnątrzlokalowych bezprzylgowych pojedynczych skrzydeł o różnych rozmiarach. Skrzydło w dolnej krawędzi posiada frezowanie pod element prowadzący montowany w podłodze. Możliwe jest zastosowanie zamka na klucz hakowy lub zamknięcia z zamkiem specjalnym. Możemy również zdecydować się na system nawierzchniowy, który wykorzystuje szynę zamontowaną na górnym panelu szafy, a następnie wózki podporowe przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi. Przy wyborze systemu musimy wybrać taki, który będzie dla nas najbardziej optymalny.

Wysokiej jakości drzwi przesuwne znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.reno-reno.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Unikalne czytniki do kart z frontem szklanym – czy to możliwe?
Unikalne czytniki do kart z frontem szklanym – czy to możliwe?
W wielu miejscach pracy, ale też urzędach i obiektach przeznaczonych do użytku wyłącznie przez konkretne osoby, wprowadzany jest specjalny system […]
Polecamy