Jakie są koszta elewacji drewnianej?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Jakie są koszta elewacji drewnianej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewniana elewacja to niesamowicie modne rozwiązanie w ostatnich latach. Ze względu jednak na bardzo wysoki koszt elewacji nie jest to często wybierane rozwiązanie. Obicie deskami sosnowymi i świerkowymi będzie kosztowało najmniej, jednak do ceny trzeba doliczyć koszty późniejszej impregnacji i konserwacji, którą trzeba będzie wykonywać co kilka lat. Pośrednim rozwiązaniem jest użycie drewna z modrzewia i dębu. Jednak i takie wykończenie wymaga odnowienia za pomocą specjalnej farby lub lakierobejcy.

Drewno egzotyczne, takie jak cydr, lub meranti, które służą do wykonania oblicówki idealnej do nowoczesnych domów ocieplonych lekką metodą suchą, są znacznie odporniejsze na czynniki zewnętrzne od naszego rodzimego drewna. Ważna jest również grubość użytych desek. Najdroższe są elewacje wykonane z półokrągłych, grubych bali w góralskim stylu. Kilkukrotnie tańsze jest wykończenie deskami o grubości ok. 3 cm.

Tańsza alternatywa dla drewnianej elewacji

Dom wykończony drewnem ma jednak swój urok i niepowtarzalny charakter, dlatego mimo wysokich cen marzymy o drewnianych akcentach. Idealnym rozwiązaniem są wstawki drewniane na elewacji. Bardzo często są to tylko niewielkie pasy przy oknach, lub drzwiach domu. Jest to dużo bardziej ekonomiczna wersja, a uzyskujemy podobny efekt, jak przy elewacji w całości wykonanej z drewna. Na rynku budowlanym dostępne są również giętkie pasy drewnopodobne, które imitują prawdziwe drzewo. Nic jednak nie zastąpi ciepła i bijącego od autentycznego materiału, ale z pewnością jest tańszą alternatywą. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy na ten cel.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ekologia w mieszkaniu w kilku prostych krokach
Ekologia w mieszkaniu w kilku prostych krokach
Współcześnie słowo „ekologia” w mediach masowych zostało odmienione już przez wszystkie przypadki, a bycie eco powoli przestaje być modą, a […]
Polecamy