Dlaczego dobre oświetlenie rowerowe to podstawa podczas jazdy?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Dlaczego dobre oświetlenie rowerowe to podstawa podczas jazdy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda nocna na rowerze wiąże się z większym ryzykiem kolizji drogowej. Nieoświetlony rower stwarza spore zagrożenie w ruchu lądowym i w razie wypadku to właśnie rowerzysta będzie osobą najmocniej pokrzywdzoną. Co zrobić, by poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze w porze nocnej?

Odpowiednie oświetlenie poprawia naszą widoczność na drodze

Zastosowanie profesjonalnego oświetlenia do roweru zdecydowanie poprawi widoczność każdego rowerzysty. Czasem prosta lampka USB rowerowa sprawia, że kierowca jadący samochodem dostrzeże nas z odległości przekraczającej 100 m. Dzięki temu będzie przygotowany na wyprzedzenie roweru, a my nie narazimy się na bezpośredni kontakt z samochodem. Niestety wielu osobom wydaje się, że standardowo stosowane odblaski są w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo. Oczywiście poprawiają one naszą widoczność, ale nie są tak skuteczne jak dobrej jakości oświetlenie rowerowe. W porze nocnych podróży warto też zakładać kamizelki odblaskowe, które w połączeniu z oświetleniem zabezpieczają nas nawet przed mało spostrzegawczymi kierowcami. To wszystko sprawia, że stajemy się na drodze bezpieczniejsi i możemy spokojnie pokonywać kolejne kilometry bez ciągłej obawy, że któryś z kierowców nas nie dostrzeże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łożyska przegubowe – jak są zbudowane?
Łożyska przegubowe – jak są zbudowane?
Łożyska przegubowe są wykorzystywane w wielu różnych rodzajach zastosowań. Często są wykorzystywane w urządzeniach mechanicznych takich jak dźwigi, windy i […]
Polecamy