Ocieplanie domu – jak prawidłowo powinno być wykonane?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Ocieplanie domu – jak prawidłowo powinno być wykonane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ocieplenie domu to jeden z najważniejszych etapów budowy – powinien być przeprowadzony przez doświadczonych pracowników i z zastosowaniem materiałów o dobrej jakości. Poza wybraniem jak najlepszego materiału izolacyjnego, należy zwrócić uwagę na parę innych, równie ważnych, elementów. 

Poszczególne etapy ocieplania powierzchni

Przed zaaplikowaniem systemu ocieplenia należy dokładnie zbadać stan podłoża – ta czynność okaże się najistotniejsza w przypadku przeprowadzania remontu w starym budynku. W takich przestrzeniach występować mogą pęknięcia, plamy i zacieki, które negatywnie wpłyną na jakość izolacji. Na stronie http://www.izolacjenatryskowe.eu/galeria/ dostępne są przykłady ociepleń ścian poprzez jedną z najskuteczniejszych metod – izolację natryskową. Ta, dzięki błyskawicznej aplikacji, nie tylko dobrze izoluje, ale zastosowana może być i na powierzchniach o trudniejszym dostępie. 

Bez względu na to, na jaką metodę izolacyjną się zdecydujemy, ważne jest to, aby ta spójna była z naszą konstrukcją. Przed nałożeniem ocieplenia podłoże musi zostać osuszone, oczyszczone, wyrównane i zagruntowane – dopiero wtedy możemy powoli przechodzić do montażu płyt izolacyjnych. Przejście przez każdy wymagany etap tej części budowy pozwoli nam uzyskać najbardziej trwały i wytrzymały model ocieplenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Powrót do pracy po narodzinach dziecka – z kim zostawić malucha?
Powrót do pracy po narodzinach dziecka – z kim zostawić malucha?
Każda pracująca mama wie, jak trudny jest powrót do pracy zawodowej po urlopie macierzyńskim. Jest to stresujący czas dla całej […]
Polecamy