Jak wygląda rynek kruszyw w Polsce?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Jak wygląda rynek kruszyw w Polsce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kruszywo to materiał pochodzenia mineralnego lub organicznego. W budownictwie stosowane są na szeroką skalę te pierwsze, choć drugie zyskują coraz większe znaczenie w branży. W Polsce produkowane są głównie kruszywa żwirowo-piaskowe wykorzystywane do produkcji betonu i wyrobów betonowych, które stosowane są w budownictwie mieszkaniowym i drogownictwie. Ich złoża są szeroko dostępne w przeciwieństwie do kruszyw łamanych (otrzymywanych mechanicznie), które wydobywane są głównie w południowych częściach kraju i stosowane w budownictwie drogowym i kolejowym.

Dobra koniunktura

Od kilku lat obserwuje się optymistyczne prognozy dla branży kruszyw, na co wpływ ma wiele, niezależnych od siebie, czynników. Wzrost zainteresowania wydobyciem kruszyw zależy między innymi od ich jakości oraz dostępności, a także kosztów transportu. Nie bez znaczenia pozostaje także zastosowanie odpowiedniej technologii, która gwarantuje skrócenie czasu pozyskiwania, jak i minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału na poszczególnych etapach wydobycia. W związku z tym wprowadzane są wysokiej jakości maszyny, których producentem jest między innymi Żwir-Kop – producent pogłębiarek ssących, refulerów oraz odwadniaczy taśmowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka armatura do łazienki będzie najlepsza?
Jaka armatura do łazienki będzie najlepsza?
Baterie łazienkowe są bardzo często bagatelizowane, a to właśnie one mają największy wpływ na wygodę użytkowania i wygląd samej łazienki. […]
Polecamy