Czy można mieć szambo na działce?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Czy można mieć szambo na działce?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego szamba, to bardzo dobry sposób na wygodne pozbywanie się ścieków. Tego typu systemy sprawdzą się zarówno w domkach jednorodzinnych, zabudowaniach gospodarczych, jak i przemysłowych. A jak wygląda ta sprawa jeśli chodzi o ogródek działkowy? Jakie warunki trzeba spełnić, by w tym miejscu wstawić zbiornik na nieczystości?

Ekologiczne rozwiązanie

Każdy, kto chce postawić szambo na działce, musi zastosować się do wymogów prawa budowlanego. Do tego typu przestrzeni polecane są plastikowe zbiorniki na szambo, które odznaczają się dużą szczelność i trwałością. Ze względu na to zyskały miano konstrukcji ekologicznych, gdyż skutecznie zatrzymują w sobie wszelkie zanieczyszczenia. Samo szambo powinno posiadać szczelną pokrywę oraz odpowietrzenie. Zbiornik musi być umieszczony na takiej głębokości, by nie przemarzał w czasie niskich temperatur. Plastikowa konstrukcja zbiornika świetnie się sprawdzi na glebach lekkich i terenach, gdzie wody gruntowe nie są zbyt wysoko. Gdy powierzchnia jest podmokła, to może dojść do wypychania pojemnika w górę. Jeśli istnieje taka niedogodność, to trzeba zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Najlepiej zakotwiczyć zbiornik specjalną płytką denną lub umieścić go w betonowej obudowie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sukces – jak wiele może pomóc dobry coach?
Sukces – jak wiele może pomóc dobry coach?
Osiągnięcie upragnionego sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym jest celem wielu osób. Nie jest to jednak łatwe zadanie, […]
Polecamy