Home > Budowlanka > Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?

Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?

Planując jakąkolwiek inwestycję budowlaną, należy zawsze liczyć się z koniecznością spełnienia różnorodnych formalności. Jedną z nich jest wymóg odpowiedniego ogrodzenia placu budowy. Jest to niezbędne w celu zabezpieczenia terenu przed złodziejami, intruzami i dzikimi zwierzętami. Jako ogrodzenia tymczasowe doskonale sprawdzają się zwłaszcza konstrukcje ażurowe, panelowe oraz siatkowe. W niniejszym artykule zostaną przedstawione zalety każdego z tych rozwiązań. 

Wytrzymałość i funkcjonalność to kluczowe parametry 

Na rynku znajdziemy różne typy ogrodzeń tymczasowych, zróżnicowane zarówno pod względem samej konstrukcji, jak i materiału wykonania. Ich budowa jest uzależniona głównie od przeznaczenia, a także wymaganego stopnia ochrony. Najczęściej stosowane jest ogrodzenie ażurowe, składające się zazwyczaj z ocynkowanych przęseł i siatki aluminiowej albo stalowej (rzadziej natomiast wykorzystuje się modele drewniane). Odznacza się ono nieskomplikowanym montażem i jest uznawane za niezwykle praktyczną konstrukcję przenośną. Takie rozwiązania posiada w swojej ofercie m.in. ta firma: https://easyfence.pl/produkt-kategorie/ogrodzenia-azurowe/.

Alternatywą są pełne ogrodzenia panelowe (tzw. zamknięte), stworzone z pionowych i poziomych elementów drucianych, ułożonych bardzo gęsto. Charakteryzują się one ponadprzeciętną sztywnością, a przez to są niezwykle wytrzymałe. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest zaś płot z siatki ogrodzeniowej, który sprawdza się zwłaszcza na nierównym terenie, gdzie wykonanie podmurówki jest mocno utrudnione. W tym przypadku walor estetyczny ma znaczenie drugorzędne. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 10 =