Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?

Budowlanka
poszukiwaczewiedzy
Jakie ogrodzenie tymczasowe wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując jakąkolwiek inwestycję budowlaną, należy zawsze liczyć się z koniecznością spełnienia różnorodnych formalności. Jedną z nich jest wymóg odpowiedniego ogrodzenia placu budowy. Jest to niezbędne w celu zabezpieczenia terenu przed złodziejami, intruzami i dzikimi zwierzętami. Jako ogrodzenia tymczasowe doskonale sprawdzają się zwłaszcza konstrukcje ażurowe, panelowe oraz siatkowe. W niniejszym artykule zostaną przedstawione zalety każdego z tych rozwiązań. 

Wytrzymałość i funkcjonalność to kluczowe parametry 

Na rynku znajdziemy różne typy ogrodzeń tymczasowych, zróżnicowane zarówno pod względem samej konstrukcji, jak i materiału wykonania. Ich budowa jest uzależniona głównie od przeznaczenia, a także wymaganego stopnia ochrony. Najczęściej stosowane jest ogrodzenie ażurowe, składające się zazwyczaj z ocynkowanych przęseł i siatki aluminiowej albo stalowej (rzadziej natomiast wykorzystuje się modele drewniane). Odznacza się ono nieskomplikowanym montażem i jest uznawane za niezwykle praktyczną konstrukcję przenośną. Takie rozwiązania posiada w swojej ofercie m.in. ta firma: https://easyfence.pl/produkt-kategorie/ogrodzenia-azurowe/.

Alternatywą są pełne ogrodzenia panelowe (tzw. zamknięte), stworzone z pionowych i poziomych elementów drucianych, ułożonych bardzo gęsto. Charakteryzują się one ponadprzeciętną sztywnością, a przez to są niezwykle wytrzymałe. Najbardziej ekonomicznym wyborem jest zaś płot z siatki ogrodzeniowej, który sprawdza się zwłaszcza na nierównym terenie, gdzie wykonanie podmurówki jest mocno utrudnione. W tym przypadku walor estetyczny ma znaczenie drugorzędne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą wanny galwaniczne?
Galwanizacja – co to takiego? Galwanizacja jest to proces polegający na pokrywaniu metalu jak najcieńszą warstwą innego metalu. Jej właściwa […]
Polecamy