Home > Budowlanka > Do czego służą wanny galwaniczne?

Do czego służą wanny galwaniczne?

Galwanizacja – co to takiego?

Galwanizacja jest to proces polegający na pokrywaniu metalu jak najcieńszą warstwą innego metalu. Jej właściwa nazwa to galwanostegia. Wykorzystuje się do tego między innymi chrom, złoto, miedź lub cynk. Celem galwanizacji jest nadanie elementowi poddanemu obróbce, nowych właściwości adekwatnych do danego metalu. Do wykonywania tych czynności służą wanny galwaniczne. 

Wanny do galwanizacji

Owe zbiorniki wykonuje się z tworzywa PP, PE, PVC, PVDF. Można je znaleźć w ofercie firmy takiej jak http://www.igal.com.pl. Wanny galwaniczne są wzmocnione stalową konstrukcją oraz zabezpieczane przed korozją. Z zewnątrz są obudowane tworzywem. Wykonywane są w sposób solidny, z materiałów wysokiej jakości. Do ich wyposażenia dodatkowego zalicza się szyny anodowe, kieszeń przelewową, system mieszania sprężonym powietrzem oraz system mechanicznego mieszania kąpieli dyszami Venturiego, dwa układy chłodzenia i grzania kąpieli, pokrywy z tworzywa, instalację zasilania wanny w wodę, izolację termiczną, dno skośne z króćcem odpływowym, system oczyszczania lustra kąpieli z zanieczyszczeń olejowych, ssawy wentylacyjne, mechanizm ruchomej szyny katodowej, układ filtracji kąpieli, a także prostowniki galwaniczne. W wannach galwanicznych dokonuje się kąpieli metali i stopów w wodnym roztworze związków chemicznych.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − jedenaście =