Jakie korzyści ma regularne sprawdzanie stanu technicznego auta?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie korzyści ma regularne sprawdzanie stanu technicznego auta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niesprawność techniczna samochodu jest częstą przyczyną wielu wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest przeprowadzanie okresowych badań. Utrzymanie auta w dobrej kondycji wymaga od jego właściciela przede wszystkim regularnej kontroli wszelkich płynów eksploatacyjnych, ale nie tylko. Jakie poza tym elementy powinniśmy sprawdzać w naszym pojeździe? O czym należy pamiętać w szczególności?

Płyny eksploatacyjne to dopiero początek

Jeśli chcemy, aby nasze auto działało bez zarzutu, to poza koniecznym sprawdzaniem oleju silnikowego i innych płynów musimy w pierwszej kolejności dokonać przeglądu elementów układu zawieszenia, czyli zweryfikować sprawność m.in. wahaczy, śrub oraz sworzni. Jest to obowiązkowe również w sytuacji, gdy posiadamy auto klasy premium, w którym zamontowano zawieszenie pneumatyczne. Jeżeli część ta uległa awarii, można się w nią zaopatrzyć na https://thomasmarkt.com/1803-zawieszenie-pneumatyczne-audi. Kolejną częścią wymagającą regularnej kontroli są opony – najlepiej raz na miesiąc mierzyć w nich ciśnienie i co jakiś czas weryfikować grubość bieżnika. Istotny jest także system hamulcowy. Jeśli tylko słyszymy jakieś niepokojące dźwięki lub czujemy, że pedał nie funkcjonuje prawidłowo, musimy się niezwłocznie udać do warsztatu w celu jego naprawy lub wymiany. Ponadto trzeba regularnie sprawdzać światła w samochodzie (zwłaszcza mijania, bo są używane nieustannie przez cały rok) oraz prawidłowość działania kierunkowskazów. Ważne jest też dokładne dokręcenie kół za pomocą śrub. W przeciwnym razie grozi to odkręceniem ich i odpadnięciem w trakcie jazdy, co z kolei może skutkować wypadkiem. Warto również zadbać o właściwe ustawienie lusterek, bo pozwala to na bezpieczne obserwowanie sytuacji na drodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria są niezbędne do tworzenia kaligrafii?
Jakie akcesoria są niezbędne do tworzenia kaligrafii?
Posługiwanie się wyszukanym odręcznym pismem jest dziś stosunkowo rzadkie. Niewiele osób posiada bowiem tak cenne umiejętności. Pismo kaligraficzne jest w […]
Polecamy