Jakie korzyści ma regularne sprawdzanie stanu technicznego auta?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie korzyści ma regularne sprawdzanie stanu technicznego auta?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niesprawność techniczna samochodu jest częstą przyczyną wielu wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest przeprowadzanie okresowych badań. Utrzymanie auta w dobrej kondycji wymaga od jego właściciela przede wszystkim regularnej kontroli wszelkich płynów eksploatacyjnych, ale nie tylko. Jakie poza tym elementy powinniśmy sprawdzać w naszym pojeździe? O czym należy pamiętać w szczególności?

Płyny eksploatacyjne to dopiero początek

Jeśli chcemy, aby nasze auto działało bez zarzutu, to poza koniecznym sprawdzaniem oleju silnikowego i innych płynów musimy w pierwszej kolejności dokonać przeglądu elementów układu zawieszenia, czyli zweryfikować sprawność m.in. wahaczy, śrub oraz sworzni. Jest to obowiązkowe również w sytuacji, gdy posiadamy auto klasy premium, w którym zamontowano zawieszenie pneumatyczne. Jeżeli część ta uległa awarii, można się w nią zaopatrzyć na https://thomasmarkt.com/1803-zawieszenie-pneumatyczne-audi. Kolejną częścią wymagającą regularnej kontroli są opony – najlepiej raz na miesiąc mierzyć w nich ciśnienie i co jakiś czas weryfikować grubość bieżnika. Istotny jest także system hamulcowy. Jeśli tylko słyszymy jakieś niepokojące dźwięki lub czujemy, że pedał nie funkcjonuje prawidłowo, musimy się niezwłocznie udać do warsztatu w celu jego naprawy lub wymiany. Ponadto trzeba regularnie sprawdzać światła w samochodzie (zwłaszcza mijania, bo są używane nieustannie przez cały rok) oraz prawidłowość działania kierunkowskazów. Ważne jest też dokładne dokręcenie kół za pomocą śrub. W przeciwnym razie grozi to odkręceniem ich i odpadnięciem w trakcie jazdy, co z kolei może skutkować wypadkiem. Warto również zadbać o właściwe ustawienie lusterek, bo pozwala to na bezpieczne obserwowanie sytuacji na drodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co można zjeść na festynach?
Co można zjeść na festynach?
Okres wiosenno-letni sprzyja wszelkiego rodzaju festynom i imprezom integracyjnym. Przedsięwzięciom tego typu zazwyczaj towarzyszy szereg atrakcji oraz okazjonalne bufety, w […]
Polecamy