Jakie kroki podjąć, aby wygłuszyć skutecznie nasze auto?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie kroki podjąć, aby wygłuszyć skutecznie nasze auto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja akustyczna samochodu to rozwiązanie stosowane przez coraz większą liczbę kierowców. Redukcja hałasu podczas jazdy wpływa pozytywnie na komfort prowadzenia pojazdu. Podpowiadamy, jak skutecznie wyciszyć auto.

Jak obniżyć poziom hałasu?

Wygłuszanie samochodu nie jest skomplikowane, jednak żeby było skuteczne powinno być powierzone doświadczonym mechanikom. Pierwszym etapem tego procesu jest zlokalizowanie elementów pojazdu, które przepuszczają dźwięki i wibracje mające negatywny wpływ na komfort jazdy. Wiele osób decyduje się wygłuszanie kompleksowe, a nie miejscowe. Takie rozwiązanie daje możliwość izolacji akustycznej całej konstrukcji auta. Najtańszym sposobem na wygłuszanie samochodu jest zastosowanie mat bitumicznych. Taka opcja wiąże się z ryzykiem zawilgocenia pojazdu, dlatego lepiej postawić na modele z pianki, kauczuku lub butylu. Tego rodzaju materiały pozwalają na wyciszenie dźwięków, drgań oraz wibracji. Są droższe od mat bitumicznych, ale zapewniają znacznie większą efektywność izolacyjną. W ten sposób można wygłuszyć takie elementy pojazdu jak: nadkole pojazdu, komora silnika oraz jego wnętrze. Warto podkreślić, że taka inwestycja jest opłacalna w przypadku nowszych modeli aut, starsze modele będą wymagały zastosowania dużej ilości mat, co wiąże się z dużymi kosztami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinien zareagować właściciel budynku, gdy woda dostanie się w mury jego nieruchomości?
Jak powinien zareagować właściciel budynku, gdy woda dostanie się w mury jego nieruchomości?
Kiedy woda wnika w ściany budynku, może spowodować znaczne szkody w Twojej nieruchomości. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś właścicielem […]
Polecamy