Jak zabezpieczyć basen przed rozwojem drobnoustrojów?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jak zabezpieczyć basen przed rozwojem drobnoustrojów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny ogrodowe cieszą się popularnością, pozwalają na zaznanie ochłody i dobrą zabawę. Niestety, już po kilku dniach woda w basenie może robić się mętna, zmienia kolor, dno basenu jest nieprzyjemnie śliskie. Jest to oznaka rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, grzybów czy wirusów, które w końcu całkowicie uniemożliwiają kąpiel w basenie.

Pompy i filtry

Warto rozpocząć walkę z drobnoustrojami i glonami poprzez oczyszczanie wody z owadów, liści, trawy czy innych większych zanieczyszczeń. W tym celu można stosować specjalne sita ręczne lub filtry, które przepuszczają wodę przez drobne wkłady oczyszczające. Przed zakupem filtra warto sprawdzić wydajność tego urządzenia, tak by móc dobrać filtr najlepszy do danego basenu. Najlepsze efekty oczyszczania oferuje natomiast pompa piaskowa, która przez dłuższy czas zapewnia krystalicznie czystą wodę. Jest ona montowana głównie w basenach murowanych w ogrodzie, ponieważ jej zamontowanie to koszt nawet kilku tysięcy złotych.

Chemia basenowa

Samo oczyszczanie wody to jednak nie wszystko. Konieczne jest regularne stosowanie środków na bazie chloru, który zabija drobnoustroje, wirusy czy grzyby i zabezpiecza wodę przed namnażaniem się glonów. Chemia basenowa jest oferowana na ogół w formie tabletek lub płynu, których dozowanie zależy od pojemności basenu oraz stopnia zabrudzenia wody. Są to produkty, które można kupić w sklepach budowlanych lub zamówić przez Internet. Ich stężenie jest tak dobrane, aby stosowanie było w pełni bezpieczne dla osób kąpiących się w basenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest potrzebne do zaistnienia firmy w sieci internetowej?
Co jest potrzebne do zaistnienia firmy w sieci internetowej?
Rozwojowe przedsiębiorstwa nieustannie poszukują nowych rozwiązań. Niebagatelne znaczenie ma nie tylko wysoka jakość produktów i usług, ale także efektywna reklama. […]
Polecamy