Jakie komputery wybrać do biura?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie komputery wybrać do biura?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt biurowy musi zapewniać komfortowe wykonywanie wszelkich niezbędnych czynności i bieżących zadań. Ta zasada dotyczy również komputerów, które powinny być w stanie uporać się zarówno z programami typowo tekstowymi i kalkulacyjnymi, jak i specjalistycznymi (np. graficznymi). Do wyboru mamy komputery stacjonarne, popularnie zwane pecetami (składają się z monitora, jednostki, klawiatury i myszki), a także przenośne laptopy. Te pierwsze są tańsze i nieco bardziej wydajne, drugie zaś w pełni mobilne. 

Kluczowe parametry, na które warto zwracać uwagę 

W przypadku komputerów przeznaczonych do zastosowań biurowych liczy się wydajność i funkcjonalność. Jeśli chodzi o wymagane parametry, to największe znaczenie ma procesor, od którego zależy płynność funkcjonowania całego systemu i poszczególnych programów, a także wczytywania stron internetowych. Zalecane minimum to procesor 2 GHz, wyposażony w 2 rdzenie oraz odznaczający się niskim poborem energii. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele marki Intel Core z serii i3 lub i5. Oto pozostałe pożądane parametry:

– pamięć RAM – co najmniej 4 GB, a najlepiej 8 GB albo nawet 16 GB (DDR3 lub DDR4); taktowanie na poziomie od 2133 MHz

– karta graficzna – wystarczy model zintegrowany, chyba że pracujemy na zaawansowanych programach graficznych lub projektowych (wtedy najlepsza będzie karta dedykowana, np. nVidia Quadro)

– dysk twardy – jeśli zależy nam na pojemności, to tradycyjny HDD, a jeśli na szybkości, to zdecydowanie półprzewodnikowy SSD 

– monitor – matryca matowa wykonana w technologii TN lub IPS (ta druga gwarantuje lepsze kolory i kąty widzenia)

Na koniec pozostaje jeszcze wybór między pecetem a laptopem. W tym przypadku liczą się nasze możliwości finansowe (laptop o podobnych parametrach jest droższy), a także preferencje co do mobilności (pod tym względem stacjonarny przegrywa z kretesem). Aby dokonać ostatecznej decyzji, warto skorzystać np. z tego konfiguratora sprzętu: https://konfigurator.fujitsu-shop.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria do wnętrz istotne przy wystroju nowego mieszkania
Akcesoria do wnętrz istotne przy wystroju nowego mieszkania
Nie od dziś wiadomo, że wystrój mieszkania może mieć ogromny wpływ na samopoczucie wszystkich domowników. Większość z nas lubi otaczać […]
Polecamy