Jakie komputery wybrać do biura?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Jakie komputery wybrać do biura?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt biurowy musi zapewniać komfortowe wykonywanie wszelkich niezbędnych czynności i bieżących zadań. Ta zasada dotyczy również komputerów, które powinny być w stanie uporać się zarówno z programami typowo tekstowymi i kalkulacyjnymi, jak i specjalistycznymi (np. graficznymi). Do wyboru mamy komputery stacjonarne, popularnie zwane pecetami (składają się z monitora, jednostki, klawiatury i myszki), a także przenośne laptopy. Te pierwsze są tańsze i nieco bardziej wydajne, drugie zaś w pełni mobilne. 

Kluczowe parametry, na które warto zwracać uwagę 

W przypadku komputerów przeznaczonych do zastosowań biurowych liczy się wydajność i funkcjonalność. Jeśli chodzi o wymagane parametry, to największe znaczenie ma procesor, od którego zależy płynność funkcjonowania całego systemu i poszczególnych programów, a także wczytywania stron internetowych. Zalecane minimum to procesor 2 GHz, wyposażony w 2 rdzenie oraz odznaczający się niskim poborem energii. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele marki Intel Core z serii i3 lub i5. Oto pozostałe pożądane parametry:

– pamięć RAM – co najmniej 4 GB, a najlepiej 8 GB albo nawet 16 GB (DDR3 lub DDR4); taktowanie na poziomie od 2133 MHz

– karta graficzna – wystarczy model zintegrowany, chyba że pracujemy na zaawansowanych programach graficznych lub projektowych (wtedy najlepsza będzie karta dedykowana, np. nVidia Quadro)

– dysk twardy – jeśli zależy nam na pojemności, to tradycyjny HDD, a jeśli na szybkości, to zdecydowanie półprzewodnikowy SSD 

– monitor – matryca matowa wykonana w technologii TN lub IPS (ta druga gwarantuje lepsze kolory i kąty widzenia)

Na koniec pozostaje jeszcze wybór między pecetem a laptopem. W tym przypadku liczą się nasze możliwości finansowe (laptop o podobnych parametrach jest droższy), a także preferencje co do mobilności (pod tym względem stacjonarny przegrywa z kretesem). Aby dokonać ostatecznej decyzji, warto skorzystać np. z tego konfiguratora sprzętu: https://konfigurator.fujitsu-shop.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rzeczoznawca majątkowy – na czym dokładnie polega jego praca?
Rzeczoznawca majątkowy – na czym dokładnie polega jego praca?
Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która określa wartość nieruchomości na potrzeby rejestrów publicznych. Osoba ta jest odpowiedzialna za określenie uczciwej wartości […]
Polecamy