Jakie narzędzia mogą się przydać do remontu łazienki?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jakie narzędzia mogą się przydać do remontu łazienki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia, których potrzebujesz do remontu łazienki, zależą od tego, jak rozległy jest Twój projekt. Jeśli wykonujesz tylko drobne naprawy lub wymieniasz armaturę, możesz obejść się bez kilku podstawowych narzędzi. Jednak w przypadku bardziej skomplikowanych projektów najlepiej jest mieć bardziej specjalistyczne narzędzia, które ułatwią pracę.

W pierwszej kolejności należy więc przyjrzeć się układowi pomieszczenia i zdecydować, które elementy wymagają wymiany lub modernizacji.

Najważniejsze rzeczy do rozważenia to:

– Podłoga – warto zasięgnąć porady budowlańca lub hydraulika, ponieważ może to być kosztowne zadanie. Jeśli chodzi tylko o wyrównanie podłogi, można to zrobić samodzielnie, używając masy samopoziomującej lub betonu (patrz poniżej).

– Płytki – jeśli są popękane lub uszkodzone, należy je wymienić przed przystąpieniem do prac w innych częściach pomieszczenia.

– Ściany – jeśli robisz coś więcej niż tylko je przemalowujesz, sprawdź, czy jest wystarczająco dużo miejsca na ścianach, aby zmieściły się na nich wszystkie inne elementy, które chcesz dodać (np. dodatkowe półki).

– Sufit – jeśli w suficie nie ma jeszcze zamontowanej oprawy oświetleniowej, być może trzeba będzie ją zamontować samodzielnie przed malowaniem (lub wybrać inny schemat kolorystyczny!).

Podstawowe narzędzia do remontu łazienki

Młotek

Młotek jest niezbędny do wieszania płyt gipsowo-kartonowych, mocowania izolacji i innych prac budowlanych. Przyda się także do skuwania starych płytek lub ceramicznych wanien, jeśli tego właśnie potrzebujesz.

Wiertarka elektryczna

Wiertarka elektryczna jest pomocna w różnego rodzaju zadaniach, takich jak montaż kotew do suchej zabudowy, przykręcanie opraw oświetleniowych i montaż okuć do szafek. Może być również używana do montażu baterii i armatury, a także innych rodzajów okuć, takich jak zamki i klamki do drzwi.

Paca

Paca jest niezbędna, jeśli zamiast tradycyjnych płytek na ścianach lub podłodze używasz cementowej płyty podkładowej – dzięki niej rozprowadzanie zaprawy jest znacznie łatwiejsze niż przy użyciu zwykłego płaskiego śrubokręta czy nawet samych rąk! Dlatego też warto pomyśleć nad zakupem takiego rozwiązania, jak pace do zacierania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są ciepłe parapety?
Czym są ciepłe parapety?
Według przeprowadzonych badań najwięcej ciepła z budynku ucieka przez okna oraz dach, dlatego niezwykle ważne jest zwrócenie uwagi na dokładne […]
Polecamy