Do czego wykorzystywana jest technologia RFID?

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Do czego wykorzystywana jest technologia RFID?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Radio frequency identification, czyli RFID, to technologia, która wykorzystuje fale radiowe do bezprzewodowego przesyłania informacji. Znaczniki służą do identyfikacji obiektów w branży łańcucha dostaw i logistyki.

Czym są?

Tagi RFID takie jak te prezentowane na witrynie https://sklep.avt.pl/category/transpondery-rfid są wykorzystywane do śledzenia i odszukiwania produktów, a także do identyfikacji osób. Każdy tag posiada unikalny numer seryjny, który pozwala na jego identyfikację przez czytniki. Numer ten może być zapisany w pamięci na tagu lub w pamięci na czytniku. Unikalny numer identyfikacyjny służy do identyfikacji oznaczanego obiektu, natomiast inne dane, takie jak warunki temperaturowe czy lokalizacja, mogą być przechowywane w pamięci czytnika.

Sposób działania

Systemy RFID mogą składać się z jednego lub więcej czytników połączonych z jedną lub więcej baz danych, które przechowują informacje o wszystkich przedmiotach, które zostały oznaczone tagiem RFID. Dane mogą być śledzone od momentu opuszczenia punktu początkowego do momentu dotarcia do punktu docelowego. Technologia RFID jest również wykorzystywana do zarządzania i kontroli zapasów w magazynach i centrach dystrybucyjnych.

Systemy RFID można również zintegrować z systemami takimi jak skanery kodów kreskowych, dzięki czemu informacje pochodzące z obu technologii można połączyć w jeden system w celu zwiększenia efektywności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na czym polega dekoloryzacja?
Na czym polega dekoloryzacja?
Nie każda wizyta u fryzjera jest tak samo udana. Czasem ciemna farba nie prezentuje się na naszych włosach tak dobrze, […]
Polecamy