Zalety aparatów cyfrowych

Technologie & IT
poszukiwaczewiedzy
Zalety aparatów cyfrowych
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce sprzedano kilkakrotnie więcej aparatów cyfrowych niż analogowych. Zwykłe aparaty stopniowo przechodzą do historii. Jednak stosunek aparatów cyfrowych do aparatów analogowych wciąż rośnie na korzyść tych pierwszych. Obraz w tradycyjnym aparacie fotograficznym jest rejestrowany na kliszy światłoczułej. W aparacie cyfrowym, dzięki specjalnej matrycy, obraz jest przechowywany cyfrowo, tak jak każdy plik na komputerze.

Różnice między aparatami cyfrowymi i analogowymi

Warto wiedzieć, że aparaty cyfrowe Canon gwarantują nam, że natychmiast po zrobieniu zdjęcia można je podziwiać na ekranie komputera. Nie musimy kupować filmów i możemy używać kart pamięci, które służą nam wielokrotnie. Zanim wykonamy wydruki na papierze, mamy możliwość poprawienia swoich zdjęć. Płacimy tylko za drukowanie wybranych zdjęć, nie wszystkich na kliszy. Możemy kopiować zdjęcia dowolną ilość razy pomiędzy mediami cyfrowymi bez utraty jakości.

Dzięki cyfrowej archiwizacji nie zajmują one dużo miejsca w domu i zawsze możemy mieć przy sobie swoje zdjęcia. Oszczędzamy czas podczas ich skanowania. Aparaty cyfrowe o takich samych parametrach, jak aparaty analogowe, są zwykle znacznie mniejsze. Ponadto, aparaty cyfrowe oferują porównywalną lub często wyższą rozdzielczość niż tradycyjne aparaty.

W aparatach cyfrowych istnieje możliwość dołączenia dodatkowych danych, takich jak data i godzina wykonania zdjęcia, model aparatu, czas ekspozycji, użycie lampy błyskowej itp., co w przyszłości o wiele ułatwia przeglądanie i sortowanie obrazów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak być na bieżąco z newsami ze świata?
Współczesny świat charakteryzuje się ciągłą zmiennością. Zmienia się nie tylko nasze życie osobiste, ale również wszystko wokół nas. Ze względu […]
Polecamy