Jakie akcesoria kuchenne są najbardziej uniwersalne?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jakie akcesoria kuchenne są najbardziej uniwersalne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to pomieszczenie, w którym przyrządza się różnorodne posiłki. Z tego względu musi być koniecznie wyposażona w szereg akcesoriów ułatwiających wykonywanie poszczególnych czynności związanych z gotowaniem. Niezbędnym elementem są np. brytfanny, idealnie nadające się do pieczenia wszelkich mięs, warzyw, zapiekanek, dań jednogarnkowych, a nawet chleba. Stylowe i wytrzymałe naczynia tego typu posiada w swojej ofercie ten sklep internetowy: https://wenahome.pl/511-Brytfanny.

Wyposażenie powinno być kompleksowe

W każdej kuchni muszą się znaleźć przede wszystkim drewniane i silikonowe przybory do teflonu, takie jak łopatki i łyżki, które nie zarysowują delikatnej powierzchni patelni. Oprócz tego warto mieć pod ręką trzepaczkę do ubijania jajek, sosów lub śmietany, a także obieraczkę oraz skrobaczkę do szybkiego usuwania skórek z warzyw i owoców. Przydadzą nam się również z pewnością następujące elementy: precyzyjna miarka do przeliczania masy oraz objętości produktów sypkich, solidny tłuczek do ubijania mięsa i ziemniaków (najlepiej dwustronny, z dodatkową końcówką do nakłuwania), szczypce do przewracania gorących dań bezpośrednio na patelni, szatkownica, tarka i durszlak do makaronu (ze specjalnymi uchwytami na zlewozmywak). Poza tym w nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzą się garnki indukcyjne, wykonane z metalu zwanego ferromagnetykiem. Posiada on tę właściwość, że pod wpływem ciepła emitowanego przez płytę grzejną sam zaczyna produkować ciepło. Do podstawowych zalet tego typu garnków zaliczamy ponadprzeciętną wytrzymałość, estetyczny wygląd, łatwość czyszczenia oraz wyjątkowo krótki czas gotowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Standardowe wyposażenie kuchni, jakie należy nabyć wprowadzając się do nowego domu
Standardowe wyposażenie kuchni, jakie należy nabyć wprowadzając się do nowego domu
Kiedy ktoś wprowadza się do nowego domu albo mieszkania, może zapominać o zaopatrzeniu się w ważne, ale drobne elementy. Wyposażenie […]
Polecamy