Home > Dom i ogrodnictwo > Spójny wystrój jadalni i kuchni

Spójny wystrój jadalni i kuchni

Coraz częściej można spotkać projekty wnętrz, gdzie kuchnia łączona jest z jadalnią. To rozwiązanie niezwykle wygodne w praktyce – pozwala w łatwy sposób podawać posiłki do stołu, a także zwiększa przestrzeń użytkową w trakcie ich przygotowywania. Decyzja o połączeniu kuchni z jadalnią wymaga jednak zachowania spójności w wystroju. Jakimi zasadami należy się kierować, aby zachować harmonię między jednym wnętrzem a drugim?

Styl i kolorystyka wnętrza

Najprostszym rozwiązaniem pozwalającym zachować spójny wystrój jest wybór mebli z tej samej kolekcji. Dzięki temu każdy element wyposażenia będzie idealnie do siebie pasował. Kolekcje wyposażenia do kuchni i jadalni oferuje firma Paged Meble tego producenta wyróżniają się unikalnym wzornictwem, a nowoczesne projekty dopasowane są do aktualnych trendów. 

Ważnym aspektem jest kolorystyka, jaka będzie dominować w obu pomieszczeniach. W małych mieszkaniach polecane jest sprawdzone połączenie bieli z elementami z jasnego drewna. Pozwala na optyczne powiększenie wnętrza, a przede wszystkim rozjaśnia przestrzeń. W ostatnich sezonach popularne stają się również szarości, które można łatwo ocieplić poprzez wstawki w naturalnych barwach drewna.

Meble do jadalni i kuchni

Modnymi elementami w przestrzeni kuchenno-jadalnianej stały się wyspy. Stanowią one dodatkową przestrzeń roboczą, a także miejsce do wypicia kawy czy spożywania posiłków. Aby zachować jednolity wystrój, warto dopasować je wizualnie do szafek. Do wyspy można dostawić hokery kuchenne, które także powinny nawiązywać do reszty wystroju.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + dziesięć =