Pościel na lato – jaka powinna być i spośród jakich typów można wybierać

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Pościel na lato – jaka powinna być i spośród jakich typów można wybierać
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kołdry letnie cechują się określonymi właściwościami. Przede wszystkim powinny być lekkie, aby zapewniać komfort w czasie snu. Zbyt ciężka albo ciepła kołdra powoduje, że wybudzamy się w nocy, zrzucamy ją z siebie, by za jakiś czas ponownie się przykryć. Zakłócenia snu znacznie obniżają jego jakość i powodują spadek energii w ciągu dnia. Lekka kołdra letnia sprawia, że czujemy się otuleni, ale materiał nie jest zbyt ciężki ani przytłaczający. Jej przewiewność sprawia, że nie odczuwamy nadmiernego gorąca. Ważne są również właściwości higroskopijne, czyli zdolność pochłaniania wody. Dzięki temu czujemy świeżość po przebudzeniu, ponieważ materiał wchłania pot. Kolejnym ważnym parametrem jest zapewnienie cyrkulacji powietrza, czyli jego swobodnego przepływu. Jeśli szukamy praktycznej kołdry na letnie miesiące, to warto pod tym względem sprawdzić poniższą ofertę https://www.moker.eu/letnie-c-23_25_34.html.

Komfort i bezpieczeństwo w trakcie snu

Oprócz kołdry należy zadbać o odpowiednią pościel. Obie powinny być lekkie, przewiewne i mieć właściwości higroskopijne. Takie właściwości wykazują przede wszystkim naturalne materiały. Nic zatem dziwnego, że największą popularność cieszy się bawełna. W ostatnim czasie pojawia się również coraz więcej pościeli lnianych, które nie tylko mają korzystne właściwości, ale również pięknie się prezentują. Od lat używane są również pościele flanelowe czy z kory. Ponadto pościele z atłasu, satyny, perkalu, a nawet cennego jedwabiu. Wraz z ich jakością wzrasta cena produktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Produkty medyczne przydatne sportowcom – co warto mieć w domu?
Produkty medyczne przydatne sportowcom – co warto mieć w domu?
Sportowcy są szczególnie narażeni na kontuzje czy bolesne zakwasy po wyczerpującym treningu. Warto zatem, aby osoby aktywne fizycznie jak najszybciej […]
Polecamy