Home > Technologie & IT > Do jakich wydruków warto zastosować papier kredowy?

Do jakich wydruków warto zastosować papier kredowy?

Papier kredowy to specyficzny rodzaj bezdrzewnego papieru powlekanego. Wykończony jest błyszczącą lub matową powłoką. Wykorzystywany jest głównie do wydruków plakatów, ulotek czy zaproszeń. Stosuje się go więc do materiałów, których jakość musi być na najwyższym poziomie. Jego uniwersalne zastosowanie sprawia, że jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów drukarskich. Wydrukowane na nim grafiki, zdjęcia czy teksty są wyraźne i dobrej jakości. Można użyć go również do stworzenia własnych projektów plakatów, które ozdobią wnętrza.

Właściwości papieru kredowego

Papier kredowy wykorzystywany do druku może mieć kilka grubości. Wybór odpowiedniej zależy od tego, co będzie na nim drukowane. Do drukowania ulotek najczęściej wybierana jest grubość od 90 do 130 g. Nie jest on gruby, więc powstałe z niego ulotki doskonale nadają się do ogólnego kolportażu. Do ulotek ekskluzywnych, które wręczane są np. podczas specjalnych spotkań warto zdecydować się na gruby, twardy papier kredowy. Do zaproszeń najczęściej wykorzystywana jest grubość 170 g i wzwyż. Jest on trwały, a wydrukowane na nim zaproszenia wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Można na nim wydrukować dowolny wzór. Do stworzenia plakatów nadają się właściwie wszystkie gramatury papieru kredowego. Im będzie ona wyższa, tym plakat będzie sztywniejszy i trwalszy. Poszukując papieru o różnych gramaturach i wymiarach warto zerknąć na stronę https://ebiuromax.pl/category/papier-kredowy. Dobrej jakości papier będzie charakteryzował się wysokim stopniem białości i wytrzymałością.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + trzynaście =