Jak wygląda zakładanie instalacji elektrycznej w nowym domu?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak wygląda zakładanie instalacji elektrycznej w nowym domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie instalacji elektrycznej w domu to proces, którym musi zająć się osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. Układanie instalacji nie jest specjalnie skomplikowane, klucz leży we właściwym połączeniu kabli z włącznikami, które są swego rodzaju zabezpieczeniem przed przepięciami i niewłaściwym użytkowaniem instalacji elektrycznej.

Układanie kabli to nie największy problem w instalacji elektrycznej

Zanim rozpoczniemy proces rozkładania kabli, warto zastanowić się, czy mają one być umieszczone w bruzdach. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, elektryk będzie musiał wykuć w ścianach odpowiedniej wielkości otwory, w których zostanie umieszczony specjalny peszel. Rozwiązanie to jest o tyle dobre, że w razie awarii istnieje możliwość wyciągnięcia wadliwego elementy w celu jego wymiany. Drugim sposobem jest wykorzystanie specjalnie spłaszczonych kabli, które umieszcza się na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Będą one zakryte na etapie tynkowania. Rozwiązanie to ma jednak pewną wadę, o której mało kto wspomina. W trakcie użytkowania kable ulegają nagrzaniu i z czasem da się zauważyć na ścianach delikatne odbarwienia.

Po ułożeniu kabli wymagane jest odpowiednie ich złączenie w puszkach elektrycznych i doprowadzenie całej instalacji do skrzynki z bezpiecznikami. Na samym końcu wykonuje się pomiary elektryczne Poznań jest natomiast miastem, gdzie działa wiele firm zajmujących się tego typu usługą. Wspomniane pomiary mają na celu sprawdzenie rezystancji kabli. Wykonanie ich jest konieczne do odbioru budynku. Nie warto na tej czynności oszczędzać, ponieważ jest ona gwarantem dobrze działającej instalacji elektrycznej, a co za tym idzie bezpieczeństwa mieszkańców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie stosuje się cięcie wodą?
Gdzie stosuje się cięcie wodą?
Cięcie wodą to dość powszechna dziś technologia, dająca wielkie możliwości. Pozwala na uzyskanie powierzchni nie wymagającej dalszej obróbki bez zastosowania […]
Polecamy