Notatki graficzne i wizualizacje – jak korzystać z nich w pracy z innymi

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Notatki graficzne i wizualizacje – jak korzystać z nich w pracy z innymi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Notatki graficzne i wizualizacje mogą pomóc Ci w bardziej efektywnej komunikacji, niezależnie od tego, czy pracujesz z zespołami czy klientami.

Jeśli jesteś projektantem lub deweloperem, wiesz jak ważna jest dobra komunikacja. Jest to jedna z kluczowych umiejętności, która oddziela dobrą pracę od świetnej. I choć łatwo jest myśleć o komunikacji jako o ulicy jednokierunkowej – projektanci mówią, deweloperzy słuchają – to nie zawsze jest to prawda. W rzeczywistości, z mojego doświadczenia (i jestem pewien, że jest to prawdą dla większości projektantów), spędzamy dużo więcej czasu słuchając niż mówiąc.

Kiedy pracujemy z zespołami lub klientami, ważne jest, aby zrozumieć ich potrzeby i cele, a jednocześnie pomóc im zrozumieć nasze. Najlepszym sposobem na to są wizualizacje: rysunki lub inne reprezentacje pomysłów, które ludzie mogą łatwo zrozumieć i przedyskutować w grupie.

Flipcharty są do Twojej dyspozycji

Flipcharty to popularne narzędzie do grupowej burzy mózgów. Mogą być bardzo przydatne podczas pracy z innymi ludźmi, ponieważ pozwalają na tworzenie wizualizacji pomysłów. Flipcharty są świetne, ponieważ pozwalają na rysowanie obrazków, tworzenie diagramów lub używanie każdego innego rodzaju wizualnej reprezentacji, którą chcesz podczas wspólnej pracy nad projektem. Takie notatki wizualne są również świetne do sesji burzy mózgów, ponieważ pozwalają każdemu w grupie szybko wnieść pomysły bez konieczności czekania na swoją kolej, aby się wypowiedzieć.

Jeśli ktoś ma trudności z wyjaśnieniem swojego pomysłu, możesz użyć flipcharta, aby dodać notatki i diagramy, które pomogą zilustrować pomysł. Dzięki temu inni łatwiej zrozumieją, o co ci chodzi, a ty sam będziesz mógł wyjaśnić swój sposób myślenia.

Pracując z innymi, staraj się nie zagłębiać w szczegóły zbyt wcześnie – często lepiej jest skupić się na pierwszym planie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co wchodzi w skład instalacji elektrycznej?
Co wchodzi w skład instalacji elektrycznej?
Instalacja elektryczna jest swoistym fundamentem każdego budynku, ponieważ umożliwia funkcjonowanie wielu urządzeń i sprzętów nie tylko codziennego użytku – często […]
Polecamy