Jak wprowadzić naturę do wnętrza?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Jak wprowadzić naturę do wnętrza?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeglądając najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, nie sposób nie zauważyć, że w modzie wciąż są projekty czerpiące ze stylu skandynawskiego. Charakteryzuje się on prostotą formy, dzięki czemu sprawdza się doskonale zarówno na dużych metrażach, jak i w mniejszych mieszkaniach. Cechą wyróżniającą ten styl jest również użycie naturalnych materiałów i kolorów. Dzięki temu wnętrza są spójne, a przy tym naturalne.

Prostota i elegancja

Wykorzystanie naturalnych surowców nie jest jednak domeną jedynie stylu skandynawskiego. Proste, drewniane meble odnaleźć można również w pomieszczeniach urządzanych w stylu industrialnym czy rustykalnym. Planując jednak aranżację wystroju, warto zwracać uwagę na kolory. Ciemne drewno takie jak orzech czy mahoń wygląda niezwykle elegancko, polecane jest natomiast do dużych mieszkań, by wizualnie nie przytłaczało powierzchni. Z kolei jasne elementy, takie jak komoda czy szafa sosnowa, świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych pokojach. Drewno jest nadzwyczaj trwałe i funkcjonalne. Nigdy też nie wychodzi z mody, a klasyczny wygląd mebli sprawia, że doskonale pasują do każdego wnętrza. Naturalny materiał świetnie komponuje się z innymi naturalnymi surowcami, takimi jak metal czy granit.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki kształt okularów dobrać do podłużnej twarzy?
Jaki kształt okularów dobrać do podłużnej twarzy?
Jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność osoby noszącej okulary jest odpowiednie dobranie ich oprawek do kształtu twarzy. Źle dopasowane […]
Polecamy