Home > Dom i ogrodnictwo > Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?

Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?

Styl nowojorski stał się obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz mieszkań i domów. Charakteryzuje go odpowiednie wyważenie, a więc zachowanie symetrii i uporządkowania, jednocześnie bez stwarzania poczucia przesytu. Jak przełożyć to na aranżację sypialni?

Główne wyposażenie

Najważniejsze w sypialni jest łóżko i jak na Stany Zjednoczone przystało powinno być ono bardzo duże. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią to bardzo mile widziane są łóżka z materacem 180×200. Ewentualnie można zastosować także materace 160×200 – łoże powinno być jednak słusznych rozmiarów i stanowić centralny punkt pomieszczenia. Po obu jego stronach dobrze jest też postawić eleganckie, lecz nie przesadnie zdobione stoliczki nocne. Najlepiej by wpasowywały się one w kolory charakterystyczne dla stylu nowojorskiego, a więc pastele, odcienie szarości czy granatu lub kontrastujące ze sobą biel i czerń.

Dodatki i dekoracje

Bardzo istotne we wnętrzach nowojorskich jest odpowiednie dobranie dodatków i dekoracji – nie mogą być zbyt ekstrawaganckie, by nie zaburzały harmonii oraz równowagi. Jednocześnie mają nadać wnętrzu przytulnego charakteru, stąd doskonale nadają się do tego miękkie tkaniny. Na podłodze można zatem umieścić puchaty dywan, a okna przystroić firankami – nie powinny być jednak zbyt grube, by nie blokowały dostępu światła. To właśnie oświetlenie jest również bardzo istotne w tym stylu, więc w pomieszczeniu powinno być kilka takich elementów – ozdobna lampa wisząca, a także podręczne lampki na stoliczkach nocnych to coś co doskonale dopełni charakter takiego wnętrza.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + dziesięć =