Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Co wstawić do sypialni w stylu nowojorskim?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl nowojorski stał się obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz mieszkań i domów. Charakteryzuje go odpowiednie wyważenie, a więc zachowanie symetrii i uporządkowania, jednocześnie bez stwarzania poczucia przesytu. Jak przełożyć to na aranżację sypialni?

Główne wyposażenie

Najważniejsze w sypialni jest łóżko i jak na Stany Zjednoczone przystało powinno być ono bardzo duże. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią to bardzo mile widziane są łóżka z materacem 180×200. Ewentualnie można zastosować także materace 160×200 – łoże powinno być jednak słusznych rozmiarów i stanowić centralny punkt pomieszczenia. Po obu jego stronach dobrze jest też postawić eleganckie, lecz nie przesadnie zdobione stoliczki nocne. Najlepiej by wpasowywały się one w kolory charakterystyczne dla stylu nowojorskiego, a więc pastele, odcienie szarości czy granatu lub kontrastujące ze sobą biel i czerń.

Dodatki i dekoracje

Bardzo istotne we wnętrzach nowojorskich jest odpowiednie dobranie dodatków i dekoracji – nie mogą być zbyt ekstrawaganckie, by nie zaburzały harmonii oraz równowagi. Jednocześnie mają nadać wnętrzu przytulnego charakteru, stąd doskonale nadają się do tego miękkie tkaniny. Na podłodze można zatem umieścić puchaty dywan, a okna przystroić firankami – nie powinny być jednak zbyt grube, by nie blokowały dostępu światła. To właśnie oświetlenie jest również bardzo istotne w tym stylu, więc w pomieszczeniu powinno być kilka takich elementów – ozdobna lampa wisząca, a także podręczne lampki na stoliczkach nocnych to coś co doskonale dopełni charakter takiego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje bram garażowych – od czego zależy wybór?
Właściwa brama garażowa to wiele korzyści – komfort użytkowania garażu, zabezpieczenie majątku znajdującego się w nim czy eleganckie wykończenie budynku. […]
Polecamy