Jak wygląda rozwód z orzekaniem o winie?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Jak wygląda rozwód z orzekaniem o winie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozwód to zawsze trudny i bolesny moment w życiu dwojga ludzi, których jeszcze do niedawna łączyły silne więzi. Problem jest jeszcze większy, kiedy któreś z nich lub oboje decydują się na orzekanie o winie współmałżonka, co dotyczy wielu byłych partnerów. W takiej sytuacji konieczne jest dokładne przygotowanie się do rozprawy, najlepiej z pomocą prawnika, którego ofertę znajdziemy chociażby na stronie internetowej https://www.kalicinski-kancelaria.com/rozwod/. Jak wygląda proces?

Liczba rozpraw i kwestia świadków

Aby udowodnić, że rozpad małżeństwa nastąpił z winy męża lub żony, należy przedstawić dowody. Mogą to być zdjęcia, paragony, relacje świadków – dlatego niezbędne jest wstawiennictwo w sądzie osób, które mogłyby podać jakieś argumenty potwierdzające winę współmałżonka. Sąd przesłuchuje obie strony, jak i świadków. Weryfikuje również przedstawione dowody. Liczba rozpraw uzależniona jest od konkretnego przypadku. Czas trwania procesu zależy od liczby środków dowodowych zebranych przez strony postępowania, ewentualnego udziału małoletnich dzieci małżonków, jak i czasu przesłuchiwania świadków. Rzadko jednak sprawa z orzekaniem o winie kończy się na pierwszej rozprawie. Zazwyczaj sąd decyduje o kolejnym terminie posiedzenia, wyznaczając konkretną jego datę. W związku z tym konieczna jest obecność małżonków na kolejnej rozprawie i dalsze udowadnianie swoich argumentów, aż do momentu uzyskania wyroku sądowego. Możliwe jest również odwołanie od decyzji, jeśli nie satysfakcjonuje ona którejś ze stron.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dotacje unijne – w jaki sposób można je uzyskać?
Dotacje unijne – w jaki sposób można je uzyskać?
Dotacje unijne można uzyskać na różne sposoby. Deklaracje usług administracyjnych (DAS), wnioski za pośrednictwem platform fundraisingowych lub poprzez składanie bezpośrednich […]
Polecamy